Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 201329
تاریخ انتشار : 13 بهمن 1395 12:57
تعداد مشاهدات : 224

8 طرح اقتصادی و آموزشی در محلات به بهره برداری رسید

هشت طرح اقتصادی، بهداشتی و آموزشی با اعتباری بالغ بر 140 میلیارد ریال در محلات به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری فارس؛ با حضور محمود زمانی قمی استاندار مرکزی در نخستین روز از ایام الله فجر انقلاب اسلامی، هشت طرح اقتصادی، بهداشتی و آموزشی با اعتباری بالغ بر 140 میلیارد ریال در محلات به بهره برداری رسید.

این طرح ها شامل دو مدرسه خیرساز، یک سالن ورزشی در مدرسه سیدآبادی محلات، سه طرح بهداشتی و درمانی، المان سنگی شهر نیم ور و یک کارخانه سنگبری است.

دبیرستان دوره اول سید آبادی در شهرستان محلات دارای 1342 متر مربع فضای آموزشی و 12 باب کلاس درس است که در سه طبقه احداث شده و  نیز دارای 660 متر مربع سالن ورزشی است. این دبیرستان همچنین دارای 71 متر مربع فضای سرایداری و 3575  متر مربع محوطه سازی، 249 متر طول دیوارکشی بوده که سازه آن از نوع فلزی و نمای آن نیز سنگ است و از سیستم گرمایشی مرکزی موتورخانه استفاده می کند. برای بهره برداری از این دبیرستان 22 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که این میزان اعتبار از محل پرداخت های خیرین مدرسه ساز تامین شده است.

دبستان منتهی اسماعیل بیگی دارای 1342 متر مربع فضای آموزشی و 12 باب کلاس درس بوده که در 3 طبقه احداث شده است. برای بهره برداری از این دبستان 14 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که این میزان اعتبار از محل پرداخت های خیرین مدرسه ساز تامین شده است.

پروژه های عمرانی بیمارستان امام خمینی (ره)  در یک بخش شامل سی تی اسکن، یو پی اس، بازسازی بخش و آماده سازی تصویربرداری اتاق سی تی اسکن، تجهیزات جانبی و ملزومات مورد نیاز سی تی اسکن است که در مجموع اعتباری معادل 26 میلیارد و 500 میلیون ریال برای بهره برداری از این بخش هزینه شده است. در بخش دوم، رادیولوژی این بیمارستان نیز به بهره برداری رسید که برای این بخش نیز اعتباری معادل 4 میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه شده است. بخش سوم این پروژه ها نیز بهره برداری از سونوگرافی فول رنگی بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان محلات است که برای بهره برداری از آن 2 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است. این پروژه ها در مجموع 33 میلیارد ریال اعتبار در بر داشته که بخشی از آنها توسط خیرین بخش سلامت، بخشی توسط موسسه الغدیر شهرستان محلات و بخشی نیز توسط دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تامین شده است.

کارخانه سنگبری 70 قله در شهر نیم ور از توابع شهرستان محلات نیز در زمینی به مساحت 23 هزار متر مربع و زیربنای 9 هزار متر مربع احداث شده و به بهره برداری رسیده است. تولیدات این کارخانه انواع سنگ های زینتی ساختمان است و سالانه 150 هزار متر مربع سنگ تولید خواهد کرد. برای احداث و بهره برداری از این کارخانه سنگبری 70 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که این میزان اعتبار از محل سرمایه گذاری های بخش خصوصی تامین شده است. با احداث و بهره برداری از این کارخانه سنگبری برای 50 نفر به طور مستقیم و برای 500 نفر نیز به طور غیرمستقیم اشتغال ایجاد شده است.

المان میدان امام حسین(ع) شهر نیم ور از توابع شهرستان محلات نیز با ارتفاع 8 متر و وزن تقریبی 150 تن، بلندترین المان سنگی کشور است و طرح آن برگرفته از آداب و رسوم و نماد عظمت و شکوه مردمان این شهر می باشد.برای ساخت این المان 6 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است و تجسم سازی این المان از روش اکسپرسیو و فیگوراتی است که خطوط در آن صراحت بیشتری دارد و همه انرژی بصری خود را به ننایش می گذاردکه در نتیجه به اثر، حس و روح می بخشد. ساختار هندسی آن به گونه ای است که هم از اصول زیبایی شناسی پیروی می کند و نیز قابل درک برای عامه مردم خواهد بود و مفاهیم مورد نظر را به خوبی انتقال می دهد. این المان با ویژگی های بارز و منحصر به فرد نمادی از عظمت و شکوه شهر نیم ور است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :