Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 201422
تاریخ انتشار : 16 بهمن 1395 8:29
تعداد بازدید : 613

بزرگترین مرکز مدیریت پسماندهای صنعتی خاورمیانه افتتاح شد

شرکت ره پویان صالح با نام تجاری مپصا (مدیریت پسماند صنایع) در اصفهان بعنوان بزرگترین مرکز مدیریت پسماندهای صنعتی و ویژه در خاورمیانه و جزو مراکز بزرگ مدیریت پسماند صنعتی و ویژه در سطح دنیا می باشد که توانایی امحا 260 تن انواع پسماند صنعتی و ویژه در طول یک روز را دارد. درچهارمین روز دهه فجر با حضور محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهوری، بهره برداری از طرح زیست محیطی کوهپایه اصفهان به عنوان بزرگترین مرکز ویژه مدیریت پسماند صنعتی کشور آغاز شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ برای ساخت این مرکز مدیریت پسماند که در شهر کوهپایه در 70 کیلومتری شرق اصفهان واقع شده بیش از 250 میلیارد تومان و 60 میلیارد تومان توسط بانک صنعت و معدن سرمایه گذاری شده است .
عملیات اجرایی این طرح بزرگ صنعتی و زیست محیطی با عنوان شرکت ره پویان صالح با نام تجاری مپصا ( مدیریت پسماند صنایع) پس از اخذ مجوزهای لازم از سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت صنعت معدن و تجارت و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با انجام تحقیقات علمی و تخصصی در خصوص مدیریت پسماند صنایع ایران در سال 89 و در زمینیه به مساحت 150 متر مربع آغاز شد .
با توجه به الزام صنایع برای مدیریت پسماندهای صنعتی و ویژه، تاکنون مجموعه ای در کشور برای مدیریت اصولی این پسماندها وجود نداشت و این پسماندها معضلات زیست محیطی زیادی را در کشور ایجاد می کرد.
این شرکت به عنوان بزرگترین مرکز مدیریت پسماندهای صنعتی و ویژه در خاورمیانه و جزو مراکز بزرگ مدیریت پسماند صنعتی و ویژه در سطح دنیا می باشد که توانایی امحا 260 تن انواع پسماند صنعتی و ویژه در طول یک روز را دارد.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :