Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 201673
تاریخ انتشار : 18 بهمن 1395 8:53
تعداد بازدید : 348

ایران به جمع 10 کشور تولیدکننده دستگاه هموسیلر کیسه خون پیوست

در جهان 10 کشور آمریکا، آلمان، فرانسه، سوئد، ایتالیا، انگلستان، چین، هند، کره و ژاپن، فناوری تولید هموسیلر کیسه خون را دارا هستند.
 به گزارش اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری فارس؛ مدیر مرکز رشد واحدهای فناور ساری از تولید دستگاه هموسیلر کیسه خون توسط یکی از شرکت های دانش بنیان این مرکز خبر داد و گفت: با تولید دستگاه یاد شده، کشور از واردات این محصولات بی نیاز شده و زمینه صادرات دستگاه هموسیلر کیسه خون برای کشورمان فراهم آمده است.
 
مرتضی رادمهر اظهار کرد: دستگاه هموسیلر خون به منظور ایجاد دوخت سرد بر روی شلنگ محتوی خون با فرآورده خونی، ضمن حفظ کامل خواص بیولوژیک خون به کار می رود.
وی با بیان اینکه این محصول توسط محققان برای نخستین بار در خاورمیانه طراحی و تولید شده است، افزود: در جهان 10 کشور آمریکا، آلمان، فرانسه، سوئد، ایتالیا، انگلستان، چین، هند، کره و ژاپن، فناوری تولید هموسیلر کیسه خون را دارا هستند.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان گفت: پس از دو سال تحقیقات، انجام تست و بهینه سازی موفق به دریافت مجوزها و استانداردهای لازم شدیم که این محصول به مرحله تجاری سازی رسید.
پارسا دانش فر اظهار کرد: جنس کیسه های خون و لوله های متصل به این کیسه ها از موادی است که به فرکانس خاصی با توان خاص حساس بوده و اگر در معرض این فرکانس قرار بگیرد، مولکول های آن به سرعت شروع به جنبش کرده و آن قسمت تا حد ذوب داغ می شود.
دانش فر در پایان اظهار کرد: سالانه حدود 250 دستگاه هموسیلر کیسه خون وارد کشور می شود که با این میزان، حدود نیم میلیون دلار ارز از کشور خارج می شود که با تولید این دستگاه در داخل کشور، تکنولوژی دستگاه هموسیلر کیسه خون کاملا بومی شده و تمامی قطعات سیلر در داخل کشور تولید و مونتاژ می شوند و این امر، کشور را از واردات چنین محصولاتی بی نیاز کرده و حتی زمینه صادرات این محصول را برای کشور ایران فراهم می سازد.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :