Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 201801
تاریخ انتشار : 19 بهمن 1395 8:29
تعداد بازدید : 1198

بزرگترین بیمارستان دامپزشکی خاورمیانه در تهران افتتاح شد

بزرگترین بیمارستان دامپزشکی خاورمیانه با حمایت سازمان دامپزشکی کشور در تهران افتتاح شد.
به گزارش اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری مهر؛ مسعود هاشم زاده در حاشیه افتتاح بزرگترین بیمارستان دامپزشکی خاورمیانه که امروز در تهران افتتاح شد، با بیان اینکه گسترش بیمارستان های دامپزشکی به منظور پیشگیری از بیماری های مشترک بین انسان و دام بسیار حائز اهمیت است، اظهار داشت: در سالیان اخیر تعداد بیمارستان های مرتبط با حیوانات خانگی در استان های مختلف به ۶۰ بیمارستان رسیده است.

وی با اشاره به مباحث شرعی و مطرح شده درباره نگهداری حیوانات خانگی نیز افزود: حضرت آیت الله آملی در مورد حقوق حیوانات و در این زمینه کتابی نگاشته اند که به این منظور می توان به آن کتاب مراجعه کرد.

معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: سیاست های درمانی ما در این راستا آن است که دامپزشکی بسته به نوع حیوان، روش های پرورش و نگهداری آن، خدمات متفاوتی را ارائه کند.

به گفته هاشم زاده، سازمان دامپزشکی برای ارائه خدمات، حیوانات را به سه دسته روستایی، عشایری و صنعتی مانند دامداری ها و مرغداری ها و حیوانات خانگی و باغ وحش تقسیم بندی کرده است.

در ادامه این برنامه علی اصغر برائی نژاد رئیس اداره دامپزشکی استان تهران نیز با بیان اینکه ۲۵۰ مرکز خدمات درمانی دامپزشکی در تهران مشغول فعالیت است، گفت: این مراکز شامل مراکز خدمات درمانی، کلینیک های دامپزشکی و بیمارستان است.

به گفته برائی نژاد، با افتتاح بیمارستان دامپزشکی خاورمیانه، تعداد بیمارستان های مخصوص حیوانات در استان تهران به ۱۶ بیمارستان می رسد.

وی اظهار امیدواری کرد: با این اقدام شیوع بیماری های مشترک بین انسان و دام کاهش پیدا کند.

بزرگترین و مجهزترین بیمارستان هوشمند دامپزشکی خاورمیانه امروز با حضور مسئولان سازمان دامپزشکی کشور و همچنین دامپزشکی استان تهران در این استان آغاز به کار کرد.

بیمارستان دامپزشکی تخصصی خاورمیانه با همکاری جمعی از متخصصان دامپزشکی در رشته های مختلف در زمینه تشخیص و درمان بیماری های حیوانات کوچک خانگی، پرندگان زینتی و حیوانات اگزوتیک به صورت شبانه روزی به فعالیت می پردازد.

این بیمارستان دارای کلینیکال پاتولوژی، داروخانه، فروشگاه، اورژانس، دندانپزشکی و همچنین مراکز بستری حیوانات است.


عکس آرشیوی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :