Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 201807
تاریخ انتشار : 19 بهمن 1395 9:23
تعداد بازدید : 247

بهره برداری 44 طرح عمرانی و فرهنگی همزمان با هفتمین روز دهه فجر در خراسان رضوی

همزمان با هفتمین روز از دهه مبارک فجر بهره برداری از 44 طرح عمرانی و فرهنگی روز دوشنبه در شهرستانهای مختلف خراسان رضوی آغاز شد.
  به گزارش اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایرنا؛  مهمترین این طرحها گشایش بزرگترین دارالقرآن دانش آموزی شرق کشور در مشهد بود که طی مراسمی با حضور مدیرکل دفتر قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش و نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی به بهره برداری رسید.

در شهرستان بجستان نیز هفت طرح آموزشی، بهداشتی، درمانی و ورزشی در مجموع با 30 میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید که شامل مرکز سلامت جامعه، آسفالت و روشنایی معابر، ساخت سالن ورزشی و مدرسه چهار کلاسه در روستاهای جزین و سریده، کلینک تخصصی بیمارستان آیت الله مدنی و مرکز طب پزشکی شهر بجستان است.
در شهرستان خلیل آباد نیز هفت پروژه عمرانی و خدمات شهری به بهره برداری رسید که شهرداری کندر برای پروژه های دهه فجر امسال سرمایه گذاری 10 میلیارد ریالی انجام داد.
آسفالت و بهسازی شش هزار مترمربع معابر شهری با صرف 9 میلیارد ریال اعتبار، اجرای پروژه جداسازی آب شرب از غیرشرب با صرف چهار میلیارد ریال، تکمیل و بازگشایی میدان با صرف چهار میلیارد ریال، مرمت آب انبار حاتمی و پیاده روسازی معابر از جمله این پروژه هاست.
در شهرستان گناباد نیز پنج طرح عمرانی به بهره برداری رسید که این طرحها شامل برقرسانی و روشنایی معابر، احداث واحدهای مسکونی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی و احداث خانه عالم روستای قنبرآباد گناباد است و در مجموع هشت میلیارد و 467 میلیون و 500 هزار ریال برای آنها هزینه شده است.
در شهرستان تربت جام نیز 6 طرح عمرانی، درمانی، آموزشی و خدماتی به بهره برداری رسید که پنج مورد از این طرحها شامل مدرسه 2 کلاسه سمیع آباد، تقویت شبکه برق، تجهیز مرکز خدمات جامع سلامت، تجهیز دهیاریها و آسفالت معابر با اعتبار 30 میلیارد ریال در منطقه پایین جام می باشد.
بازسازی مرکز جامع سلامت سمیع آباد که 6 ماه زمان برده بیش از یک میلیارد و 700 میلیون ریال هزینه در برداشت که بالغ بر یک میلیارد ریال آن صرف خرید تجهیزات آزمایشگاهی، دندانپزشکی و الکتروشوک شده است.
6 طرح عمرانی در بخشهای تعاون، آموزش و پرورش و برق نیز با هزینه 19 میلیارد و 270 میلیون ریال در شهرستان جوین مورد بهره برداری قرار گرفت.
همچنین امروز 6 طرح عمرانی، خدماتی و اشتغالزایی با هزینه 17 میلیارد و 30 میلیون ریال در شهرستان تایباد به بهره برداری رسید.
2 پایگاه سلامت واقع در مسکن مهر توحید شهر و میدان رسالت شهر سبزوار با هزینه پنج میلیارد ریال از دیگر طرحهای بهره برداری شده همزمان با هفتمین روز دهه مبارک فجر بود.
چهار طرح عمرانی شامل ساختمان دهیاری روستای دهنو، آبرسانی روستای کلاته مزینان، تکمیل طرح مجتمع آبرسانی مزینان با اجرای پنج کیلومتر خط انتقال آب و بهره برداری از معابر روستای صد خرو به طول 21 هزار مترمربع نیز امروز در شهرستان داورزن بهره برداری شد. اجرای این طرحها در مجموع 12 میلیارد ریال هزینه در بر داشت.
همزمان با دهه فجر امسال هزار و 224 پروژه عمرانی با هزینه 17 هزار و 930 میلیارد ریال در حوزه های مختلف کشاورزی، صنعت، معدن و خدمات در خراسان رضوی مورد بهره برداری قرار می گیرد.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :