Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 201811
تاریخ انتشار : 19 بهمن 1395 9:55
تعداد بازدید : 385

سپاه 823 پروژه عمرانی و اشتغالزایی را در سیستان و بلوچستان افتتاح کرد

همزمان با ایام دهه فجر انقلاب اسلامی، 823 طرح عمرانی که توسط قرارگاه محرومیت زدایی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اجرایی شده است در نقاط مختلف استان سیستان و بلوچستان افتتاح شد.
  به گزارش اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از روزنامه کیهان؛  این پروژه با حضور سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، سردار مارانی فرمانده قرارگاه قدس سپاه، مولوی عبدالحمید، آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و سران قبایل استان و از طریق ویدئوکنفرانس، افتتاح شد.

این طرح ها شامل پروژه های ساخت منازل مسکونی و اهدای رایگان آن به محرومین، آب رسانی به مناطق محروم، اشتغال زایی در حوزه های کشاورزی و دامداری، راه سازی و جاده سازی و... است.
مراحل ساخت وساز این پروژه ها با محوریت قرارگاه محرومیت زدایی نیروی زمینی سپاه و با همکاری سپاه استان سیستان و بلوچستان، قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه و 6 قرارگاه ذیل این قرارگاه و یگانهای سپاه مستقر در منطقه، اجرا شده است.
به گزارش تسنیم در مهم ترین بخش از این پروژه ها، قرارگاه محرومیت زدایی سپاه، 17 مدرسه را بازسازی کامل، احداث و واگذاری رایگان 160 گلخانه به مردم محروم، احداث و واگذاری رایگان 14 مزرعه پرورش شترمرغ به محرومین، احداث و واگذاری رایگان 90 مزرعه پرورش بلدرچین به مردم و ... را به نتیجه رسانده است.
در یکی از مهم ترین بخش ها، قرارگاه محرومیت زدایی سپاه با به سرانجام رساندن 167 پروژه جاده سازی، مجموعاً 626 کیلومتر جاده در مناطق محروم ساخته است.
سردار پاکپور: سپاه برای رفع محرومیت از سیستان و بلوچستان «تمام امکانات» را به میدان آورده است
سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی سخنانی در مراسم افتتاح پروژه های عمرانی در استان سیستان و بلوچستان، گفت: زمانی که ماموریت امنیت اینجا به نیروی زمینی سپاه واگذار شد، بعد از بررسی های انجام شده، شهید شوشتری نقشی اساسی در منطقه ایفا کرد.
وی افزود: شهید شوشتری در تهران، یکی از موضوعاتی که پیگیری می کرد، بحث محرومیت زدایی از سیستان و بلوچستان بود ولی دست پلید استکبار اجازه نداد، این مرد بزرگ به هدف نهایی خود برسد اما روح این شهید از همه اقداماتی که انجام می شود، بهره مند است.
فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران تصریح کرد: من هم هرجا که جلسه ای تشکیل می شود، مسایل اشتغال و بیکاری و محرومیت زدایی را پیگیری می کنم اما محرومیت آنقدر اینجا وسیع است که حجم زیادی امکانات را می خواهد و ما به عنوان سپاه تمام امکانات خود را به منطقه آورده ایم.
سردار پاکپور گفت: یکی از پارامترهای اصلی امنیت، رفع محرومیت است و اگر محرومیت از استان برچیده شود، سرقت و اقدامات دیگر، به حداقل خواهد رسید.
وی همچنین اضافه کرد: مهم ترین موضوعی که باید انجام دهید، رفع مشکل بیکاری است. ما توانمان را می گذاریم ولی برای اقدامات بلندمدت باید همه به میدان بیایند.
فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران در ادامه سخنان خود تاکید کرد: آنچه که در توان نزسا و سپاه است، را ما به میدان آورده ایم اما برای دراز مدت باید بسترهای مناسب ایجاد شود و ما هم برای ایجاد این بستر با تمام قوا پشتیبان دولت هستیم. اگر به این سمت برویم که اشتغالزایی را حل کنیم، همه چیز حل خواهد شد و دیگر محرومیتی در استان نخواهد بود. سردار پاکپور با بیان اینکه سپاه، احداث راه ها و جاده های روستایی و مرزی را در اولویت قرار داده است، گفت: رسالت ما پاسداران کمک به مردم است و در هر چیزی که زمینه ناامنی شود، ما براساس رسالت پاسداری ورود کرده و به مردم کمک می کنیم.
سردار حزنی: سپاه تا پایان سال بیش از ۲ هزار پروژه عمرانی در سیستان و بلوچستان افتتاح می کند
سردار ضیاءالدین حزنی دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در این مراسم با بیان اینکه سپاه از طریق قرارگاه قدس و همه رده های سپاه در استان، مؤظفند در کنار ماموریت های ذاتی خودشان یعنی ایجاد امنیت، به محرومیت زدایی هم بپردازند، تصریح کرد: امروز بیش از 4 هزار پروژه محرومیت زدایی در استان پیش بینی شده که تاکنون حدود 2 هزار پروژه به نتیجه رسیده و 2 هزار پروژه نیز تا پایان سال جاری، افتتاح خواهد شد.
دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: سپاه در مجموع تاکنون بیش از 4600 پروژه را که همگی عمرانی بوده، افتتاح کرده است و بیش از 10 هزار میلیارد تومان نیز تاکنون صرف کمک های مادی به فقرا، بیماران و همچنین تجهیز مساجد و ... شده است.
سردار حزنی در پایان افزود: سپاه در حال حاضر در 33 هزار هکتار از اراضی جنوب شرق کشور، مردم را در مباحث مختلف از جمله تسطیح و تجهیز ماشین آلات مردم، کمک رسانی کرده است.
سردار مارانی: سپاه در آبادانی
مناطق محروم همراه دولت است
همچنین سردار محمد مارانی فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران در سخنانی در این مراسم گفت: ما اقداماتی را در راستای عمران و آبادانی انجام دادیم و امروز شاهد افتتاح بخشی از این پروژه ها هستیم.
وی ادامه داد: ما در سپاه، برای آبادانی مناطق محروم سیستان و بلوچستان، همراه دولت هستیم و خوشحالیم که توانستیم کاری انجام دهیم.
فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه همچنین گفت: ما سعی داریم در جهت عمران و آبادانی مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان، گام های دیگری نیز برداریم و امیدواریم که بتوانیم خدمتی به مردم محروم کنیم.
خدمات بی منت سپاه و بسیج
 به سیل زدگان سیستان و بلوچستان
سپاه پاسداران همچنین در راستای اقدامات ارزشمند خود در محرومیت زدایی از سیستان و بلوچستان پیش از این و در شرایطی که بیشتر توجه مسئولین، دولت و رسانه ها به حادثه پلاسکو بود و بحران سیل در این منطقه محروم را تحت الشعاع قرار داده بود، از لحظه ابتدایی این حادثه در کنار جهادگران بسیجی نقاط مختلف سیستان و بلوچستان به ویژه بسیجیان جنوب استان، شهرستان های ایرانشهر، کنارک، دلگان، قصرقند، چابهار، نیکشهر و ... برای کمک رسانی به این مناطق شتافتند و با سازماندهی 890 نفر در قالب 35 گروه جهادی با وجود کمبود امکانات برای امدادرسانی به همه سیل زدگان ، دوشادوش مردم برای رفع آثار سیل اقدام کردند.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :