Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 201816
تاریخ انتشار : 19 بهمن 1395 10:34
تعداد بازدید : 441

زیرساختهای تولید واکسن و فرآورده های دارویی انستیتو پاستور افتتاح شد

با حضور وزیر بهداشت زیرساخت های تولید واکسن و فرآورده های دارویی و تشخیصی در انستیتو پاستور افتتاح شد.
به گزارش اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ هومن کاغذیان در حاشیه مراسم افتتاح زیرساخت های تولید واکسن و سرم سازی در انستیتو پاستور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: زیرساخت های تولید واکسن، فرآورده های دارویی و تشخیصی در انستیتو پاستور با استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در 5 سایت افتتاح می شود.

رئیس مجتمع تحقیقات و تولید انستیتو پاستور افزود: در مرکز رشد انستیتو پاستور 40 شرکت دانش بنیان مستقر بوده که توسط بخش خصوصی و اعضای هیات علمی تاسیس می شوند. این شرکتها به تولید فرآورده های جدید از جمله فرآورده های متعدد واکسنی و کیت های تشخیصی و داروها در نظام سلامت می پردازند.

وی با بیان اینکه در زیرساخت های دولتی امکان تملک دارایی نیست، گفت: ظرفیت و قانون شرکت های دانش بنیان به مجموعه هایی با قدمت و سابقه بالا در تولید دارو مثل انستیتو پاستور این اجازه را می دهد که از برخی از ظرفیت های خود توان استفاده را داشته باشند.

کاغذیان با اشاره به انتقال و توسعه تکنولوژی، اظهار کرد: در مجتمع تحقیقاتی انستیتو پاستور ارائه آموزش به دانشجویان PhD، خدمات تشخیصی، پژوهش، تحقیق، فناوری، مرکز رشد و اکوسیستم دانش بنیان انجام می شود.

وی ادامه داد: افراد حاضر در انستیتو پاستور پس از سه سال که دوره آموزش را طی می کنند با ادبیات تجارت دانش بنیان آشنا می شوند. با قاطعیت می توان گفت که انستیتو پاستور به دلیل داشتن ویژگی هایی همچون آموزش، پژوهش، نوآوری و کارآفرینی در نظام سلامت جزو دانشگاه های نسل چهارم محسوب می شود.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :