Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 201935
تاریخ انتشار : 20 بهمن 1395 8:33
تعداد بازدید : 286

بهره برداری از افزون بر84 طرح عمرانی در سیستان و بلوچستان

افزون بر 84 طرح عمرانی - اقتصادی در بخش های مختلف زیربنایی، عمرانی، بهداشتی درمانی، کشاورزی، خدماتی و غیره همزمان با هشتمین روز از سی و هشتمین دهه فجر انقلاب اسلامی در سراسر سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسید.
به گزارش اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ دهه فجر و سالگرد پیرورزی انقلاب اسلامی همه ساله برکات زیادی برای کشور به ویژه استان سیستان و بلوچستان به همراه دارد، این استان در ایام الله دهه فجر علاوه بر اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و اجتماعی شاهد راه اندازی طرح های مهمی است که امسال افزون بر هزار طرح بزرگ و کوچک برای بهره برداری در این ایام آماده شده بود و در هفت روز گذشته بسیاری از این طرحها راه اندازی شد و امروز /سه شنبه/ نیز افزون بر 82 طرح دیگر به بهره برداری رسید.

** زاهدان:
به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان نخستین مرکز موتور آمبولانس سیستان و بلوچستان با 2 دستگاه موتور آمبولانس و 300 میلیون ریال اعتبار در هشتمین روز دهه فجر در شهرستان زاهدان به بهره برداری رسید.
محمودرضا میری افزود: راه اندازی کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی در زاهدان با اعتبار یک میلیارد ریال و طرح توسعه و تجهیز دانشکده دندانپزشکی زاهدان با اعتبار 9 میلیارد ریال از دیگر طرح های افتتاح شده این دانشگاه است.
همچنین به گفته رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان 6 طرح عمرانی با اعتبار 97 میلیارد و 196 میلیون ریال همزمان با هشتمین روز دهه فجر در این دانشگاه افتتاح و عملیات ساخت چهار طرح نیز آغاز شد.
علیرضا بندانی اظهار داشت: این طرح ها شامل تکمیل 22 واحد مسکونی کوی اساتید دانشگاه، 6 باب اتاق اساتید خیری، ساختمان دانشکده تربیت بدنی، بهسازی لرزه ای دانشکده علوم پایه، بازسازی کامل استخر دانشگاه و توسعه و تکمیل مرکز تحقیقات گیاهان دارویی است.
وی ادامه داد: همچنین در هشتمین روز دهه فجر عملیات ساخت چهار طرح عمرانی نظیر پیاده سازی نقشه کتابخانه خیری قلم چی و محوطه سازی برخی دانشکده ها و بخش ها در این دانشگاه آغاز شد.
** سیب و سوران
فرماندار شهرستان سیب و سوران واقع در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: سه طرح با سه میلیارد و 700 میلیون ریال اعتبار در هشتمین روز دهه فجر در این شهرستان افتتاح شد.
عبدالصمد عیسی زاده اظهار داشت: این طرح ها شامل افتتاح کارگاه قالیبافی، پرورش مرغ بلدرچین و چمن مصنوعی فوتبال در روستای پدگان بخش هیدوچ است.
وی افزود: برای افتتاح کارگاه قالیبافی از محل بخش خصوصی یک میلیارد و 500 میلیون ریال و برای پرورش مرغ بلدرچین یک میلیارد ریال هزینه شده است.
فرماندار سیب و سوران ادامه داد: چمن مصنوعی روستای پدگان در بخش هیدوچ نیز با اعتبار یک میلیارد و 200میلیون ریال در هشتمین روز دهه فجر به بهره برداری رسید که بخشی از هزینه های آن با مشارکت خیران تامین شده است.
** مهرستان
فرماندار مهرستان در جنوب شرق سیستان و بلوچستان اظهار داشت: افزون بر 16 طرح با اعتبار 450 میلیارد ریال با حضور استاندار و شماری از مدیران کل استان در بخش آشار این شهرستان افتتاح و کلنگ زنی شد.
رشید پارسایی اظهار داشت: امروز با حضور استاندار سیستان و بلوچستان خط و پست 230 کیلوولت برق به طول 98 کیلومتر با اعتبار 380 میلیارد ریال در مسیر جکیگور - آشار در این شهرستان به بهره برداری رسید.
وی گفت: آغاز عملیات ساخت مدرسه شبانه روزی دوره متوسطه بخش آشار، افتتاح خانه بهداشت روستای کیکی بخش آشار، بوستان و روشنایی معابر، زیرسازی و جدول گذاری معابر از جمله طرح های اجرایی هشتمین روز دهه فجر در این شهرستان است.
وی افزود: در مجموع امروز 11 طرح در این شهرستان افتتاح و پنج طرح نیز کلنگ زنی شد.
همچنین به گفته مدیرعامل شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان 105 طرح برق رسانی همزمان با سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با اعتبار 321 میلیارد و 803 میلیون ریال در استان به بهره برداری رسید.
** سراوان
فرماندار سراوان در جنوب شرق سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با هشتمین روز دهه فجر 24 طرح عمرانی، خدماتی و کشاورزی در بخش جالق این شهرستان افتتاح شد.
درویش نارویی اظهار داشت: بیش از 45 میلیارد و 992میلیون ریال اعتبار برای اجرای این طرح ها هزینه شده است.
وی گفت: برق رسانی به منازل بنیاد مسکن در ناهوک، بهسازی معابر، افتتاح گلخانه در مک سوخته، کمیته امداد شهر جالق و بازدید از نمایشگاه توانمندی های بخش جالق از مهمترین برنامه های هشتمین روز دهه فجر در این منطقه بوده است.
وی افزود: در مجموع 75 طرح عمرانی، خدماتی، بهداشتی و درمانی با اعتبار 476 میلیارد ریال تا 22 بهمن در این شهرستان به بهره برداری می رسد.
** ایرانشهر
شهردار ایرانشهر گفت: 26 طرح خدمات شهری به مناسبت گرامیداشت هشتمین روز از ایام الله دهه فجر در این شهر به بهره برداری رسید.
محمدانوش امینی فرد اظهار داشت: برای اجرا و تکمیل این طرح ها 19میلیارد ریال از محل اعتبارات عمرانی شهرداری هزینه شده است.
وی افزود: این طرح ها شامل ساخت آسفالت، معابر، زیرسازی، جدول گذاری، آب نما، توسعه فضای سبز، بهسازی و زیباسازی، بوستان ها، ساختمان اداری، اجرای سامانه آبیاری نوین در میدان ها و بوستان ها و نورپردازی بوستان نماز است.
وی همچنین اضافه شدن 15 دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر ایرانشهر را از دیگر برنامه های امروز شهرداری ذکر کرد و افزود: برای خرید این اتوبوس ها 30 میلیارد ریال پرداخت شده است.
**فنوج
فرماندار فنوج در جنوب سیستان و بلوچستان هم گفت: 6 طرح کشاورزی، بهزیستی، توسعه برق شهری و شهرداری امروز همزمان با هشتمین روز دهه فجر در این شهرستان به بهره برداری رسید.
ضیاء الحق هاشمزهی اظهار داشت: برای راه اندازی این طرح ها افزون بر 10 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
وی خاطر نشان کرد: امسال همزمان با دهه فجر در مجموع 28 طرح عمرانی با اعتبار 100 میلیارد ریال در فنوج در حال بهره برداری است.
** خاش
به گفته محمداکبر چاکرزهی فرماندار خاش افزون بر 2 طرح مختلف به مناسبت گرامیداشت هشتمین روز دهه فجر انقلاب اسلامی در این شهرستان افتتاح شد.
وی ادامه داد: طرح آبرسانی دشت آبخوان بخش مرکزی خاش با اعتبار 26 میلیارد ریال و طرح های عمرانی شهرداری با 30 میلیارد ریال طرح های افتتاح شده امروز خاش است.
وی خاطر نشان کرد: در ایام الله دهه فجر امسال 73 پروژه مختلف با هزینه ای افزون بر 140 میلیارد ریال در حال بهره برداری است و افزون بر 15 هزار خانوار از خدمات دولت تدبیر و امید در این نظام اسلامی بهره مند خواهند شد.
** هامون
به گفته معصومه پرندوار فرماندار هامون در هشتمین روز دهه فجر ساختمان اداره امور عشایری این شهرستان با اعتبار 200 میلیون ریال به بهره برداری رسید.
** کنارک
مدیر کل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: 2 شناور صیادی لانگ لاین (روش صید با قلاب) برای نخستین بار در استان امروز همزمان با هشتمین روز دهه فجر در کنارک به بهره برداری رسید.
هدایت الله میرمرادزهی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این روش صید ماهی یکی از بهترین و بروزترین روشهای صید در جهان است اظهار داشت: 12 میلیارد ریال اعتبار برای راه اندازی این 2 شناور صیادی هزینه شده است.
وی افزود: در این روش ماهی به بهترین روش صید و در اختیار واحدهای صنعتی قرار می گیرد.
به گزارش ایرنا به گفته علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان 742 پروژه عمرانی، خدماتی و بهداشتی در دهه فجر امسال با اعتباری افزون بر 6 هزار و 800 میلیارد ریال (680 میلیارد تومان) در این استان در حال بهره برداری است که در مقایسه با پروژه های افتتاح شده در هفته دولت امسال 48 درصد به لحاظ اعتباری رشد دارد.
استان سیستان و بلوچستان با وسعتی حدود 187 هزار و 502 کیلومترمربع (معادل 5/11 درصد مساحت کشور) و بیش از 2 میلیون و 800 هزار نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می شود.
این استان از 2 حوزه سیستان در شمال استان شامل شهرستان های زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز و بلوچستان در جنوب با شهرستان های خاش، ایرانشهر، سراوان، سیب و سوران، مهرستان، دلگان، فنوج، قصرقند، نیکشهر، سرباز و کنارک تشکیل شده است.
شهرستان های زاهدان و میرجاوه نیز در مرکز این استان واقع شده اند.
این استان دارای 19 شهرستان و حدود 9 هزار روستا و آبادی است که 6 هزار و 500 روستای آن دارای سکنه هستند.
سکونت اقوام مختلف بلوچ، سیستانی، کرد، لر و سایر اقوام با مذاهب شیعه و سنی در این استان و زندگی مسالمت آمیز و بدون دغدغه در کنار یکدیگر آن هم با وحدت و انسجام مثال زدنی، سیستان و بلوچستان را به الگویی از وحدت تبدیل کرده است.
وجود بیش از 1100 کیلومتر مرز خاکی با افغانستان و پاکستان و 310 کیلومتر مرز دریایی در سواحل دریای عمان این استان را در موقعیت بسیار حساس و مهمی قرار داده است.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :