Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 201946
تاریخ انتشار : 20 بهمن 1395 10:7
تعداد بازدید : 353

پیچیده ترین اعمال جراحی در ایران با یک دهم قیمت جهانی انجام می شود

پیچیده ترین اعمال جراحی با یک دهم قیمت در ایران نسبت به کشورهای پیشرفته دنیا موجود است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: پیچیده ترین اعمال جراحی با یک دهم قیمت در ایران نسبت به کشورهای پیشرفته دنیا موجود است.

به گزارش اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی جعفریان رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: علوم پزشکی تهران قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه در حوزه پزشکی محسوب می شود و با چهار هزار تخت پیشرفته ترین خدمات را در این حوزه به مردم ارائه می کند.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه هیچ اقدام درمانی در دنیا نیست که در کشور نتوانیم انجام دهیم، افزود: در حوزه های پیشرفته مثل پیوند اعضا، سلول های بنیادی رتبه اول در کشور را داریم و یک سوم پیوند عضوهای انجام شده در ایران در علوم پزشکی تهران انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه دیگر نیاز به سفر بیماران برای درمان به خارج از کشور نیست، عنوان کرد: مواردی که بیمار باید به خارج از کشور برای انجام اعمال پیچیده جراحی اعزام می شد، اکنون تقریبا به صفر رسیده است.

جعفریان اظهار داشت: در عرصه چشم، قلب و بسیاری از پیوندهای عضو انجام پیشرفته ترین اعمال جراحی با یک دهم قیمت کشورهای پیشرفته دنیا و یک سوم کشورهایی مانند هند در ایران انجام می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران با مقایسه هزینه تمام شده پیوند کبد در ایران و سایر کشورها گفت: بیماران برای جراحی پیوند کبد در کشوری مانند هند 50 تا 60 هزار دلار هزینه پرداخت می کنند اما این هزینه در ایران به 60 میلیون می رسد و این بدان معنا است که تیم پزشکی جراحی به خوبی فعالیت کرده و نیاز مردم در درمان را به بهترین نحو مرتفع می کنند.

وی با بیان اینکه ما در کشور قادر هستیم پیچیده ترین اعمال جراحی قلب دنیا را انجام دهیم، تصریح کرد: سالانه چهار هزار اعمال جراحی قلب در مرکز قلب تهران انجام می شود.
 
جعفریان با اشاره به اینکه هر سال نزدیک به هزار پیوند عضو و سلول های بنیادین در علوم پزشکی تهران انجام می شود، یادآور شد: در کشور عزیزمان درمان های دارویی بسیاری از پیوندها و اعمال جراحی پیشرفته مانند سایر کشورهای برتر در حوزه پزشکی صورت می گیرد که البته در این حوزه برخی داروها وارداتی هستند و نیاز به توجه بیشتر در این زمینه وجود دارد.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :