Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 202020
تاریخ انتشار : 20 بهمن 1395 13:32
تعداد بازدید : 250

دستیابی محققان ایرانی به فناوری تولید پروپیلن

برای نخستین بار با همکاری شرکت های دانش بنیان به فناوری تولید پروپیلن از متانول دست یافتیم.

مدیر عامل شرک ملی صنایع پتروشیمی گفت: برای نخستین بار با همکاری شرکت های دانش بنیان به فناوری تولید پروپیلن از متانول دست یافتیم.

 به گزارش اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر؛  مرضیه شاهدایی در نشست خبری افزود: با مجوز وزارت امور اقتصادی و دارایی مقرر شد طرح تولید پروپیلن از متانول در ایران اجرایی شود شرکت پتروشیمی هم مسولیت اجرای این طرح را به شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی واگذار کرد.
وی اضافه کرد: تجاری سازی طرح تولید پروپیلن از متانول با سرمایه گذاری خارجی و مشارکت شرکت ملی صنایع پتروشیمی انجام می شود.
این مرکز دارای 2400 تن ظرفیت در سال است و قابلیت تولید درجه های مختلف پلی پروپیلن را دارد؛ واحد نیمه صنعتی تولید پلی پروپیلن این شرکت از اردیبهشت ماه امسال تاکنون 40 تن پلی پروپیلن را در مرحله پیش راه اندازی تولید کرده است.
در این مرکز، گاز طبیعی به متانول تبدیل شده، پس از آن از متانول، پروپیلن تولید می شود و در نهایت پروپیلن در فرآیندی به پلی پروپیلن تبدیل خواهد شد.
معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران در سفر یک روزه به اراک همچنین از ظرفیت شرکت های مادر تخصصی و تجهیزات ساز ماشین سازی و هپکوی اراک و همچنین بخش هایی از پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند بازدید کرد.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :