Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 202173
تاریخ انتشار : 23 بهمن 1395 13:20
تعداد بازدید : 296

خبرنگار ایتالیایی: باید به توصیه های آیت الله خامنه ای گوش دهیم

من با پاسخی که آیت الله خامنه ای به تحریک های ترامپ داد موافقم، آمریکا ماسک خود را برداشته و اکنون بهتراست به توصیه های آیت الله خامنه ای گوش دهیم.
به گزارش اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ خانم 'تیتزیانا چاواردینی' خبرنگار ایتالیایی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درقبال تهدیدات اخیر دونالد ترامپ، گفت: من با پاسخی که آیت الله خامنه ای به تحریک های ترامپ داد موافقم، آمریکا ماسک خود را برداشته و اکنون بهتراست به توصیه های آیت الله خامنه ای گوش دهیم.

  چاواردینی جمعه شب درمصاحبه با خبرنگار ایرنا در رم، با اشاره به تهدیدات اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا علیه ایران و پاسخ رهبری گفت: من با پاسخی که آیت الله خامنه ای به تحریک های ترامپ داد موافق هستم، او پاسخی دقیق و روشن داد و از ترامپ برای کمکی که در نشان دادن چهره واقعی آمریکا کرده است ، تشکر کرد. آمریکا ماسک خود را برداشته و ازتخیل استعمار شده ما (اروپا) خارج شد. آمریکا نه فقط ایران ، بلکه ما (اروپا) را نیز فریب داد.
مردم شناس فرهنگی و رئیس مجمع مردم شناسی آنسیس ایتالیا افزود:آمریکا دچار مشکلات جدی داخلی و دمکراتیکی شده است. متاسفانه در ایتالیا اطلاعات غلط در خصوص واقعیت آمریکا وجود دارد. واقعیت این است که ما قربانی نوعی بی سابقه ازاستعمار فرهنگی متعارف هستیم که تخیل جمعی ما را نیز آمریکایی کرده است. تمام این مسایل را آیت الله خامنه به خوبی می داند و شاید ما نیز باید بیشتر به سخنان رهبر ایران گوش دهیم.
چاواردینی گفت: این بار برعکس گذشته ، همه باید به سخنان کسی که دلایل موجه برای عدم اعتماد به آمریکای ترامپ را دارد، گوش کنیم . آیت الله خامنه ای در ادامه پاسخ به تهدیدات ترامپ گفته است 'ما به مدت 30 سال از فساد سیاسی اقتصادی و اخلاقی و اجتماعی سیستم سلطه جویانه آمریکا صحبت کردیم، اما اکنون این مرد(ترامپ) رسید و در دوران انتخابات و پس از آن بطور آشکارا و روشن همه چیز را فاش کرد. ترامپ می گوید از من بترسید اما ملت ایران با تظاهرات روز 22 بهمن به این تهدیدات پاسخ می دهد'.
این خبرنگار آزاد یادآور شد: زمانی که من برای توافق هسته ای ایران ابراز خوشحالی می کردم، خیلی از دوستان ایرانی به من می گفتند که به آمریکا اعتماد ندارند و اینکه وعده های آمریکا اعتبار چندانی ندارد. امروز با تاسف بزرگ می بینیم که حق با آنها بود و پس از ماه ها نشست و دیدار در وین و اضطراب ، تنش و انتظار برای بوقوع پیوستن رویای برجام، این رویا توسط دونالد ترامپ در هم شکسته شد. تا چند ماه پیش ایران تبدیل به یک کشور خوب (از نظر آمریکا) شده بود که می توان با آن معامله کرد اما امروز آنطوری که ترامپ ادعا می کند، ایران کشوری است که باید از آن جلوگیری شود.
این خبرنگار ایتالیایی افزود: در گذشته رسانه ها تبلیغات منفی زیادی علیه ایران می کردند. اما ایران سرانجام چهره ای جدید بدست آورد و از انزوا خارج و تبدیل به کشوری شد که می توان با آن مذاکره کرد و به توافق رسید. اما امروز متاسفانه تمام این رویاها درهم شکسته شده و ترامپ با چند جمله ایران را کشور 'شر' محسوب می کند.
وی گفت: امروز حرف های دوستان من، آنهایی که به آمریکا اعتماد نمی کردند بصورت کر کننده ای شنیده می شود، حق با آنان بود، آمریکا ما (اروپا) را نیز فریب داد.
وی افزود:آیت الله خامنه ای یادآورشده است که ایران آماده دفاع از تهدیدات ترامپ و نتانیاهو است، تنها افرادی که تاکنون با دورویی به سازمان ملل پشت کرده اند. اکنون باید دید که ترامپ چگونه می خواهد روابط با روسیه را بازسازی کند، وقتی برای راضی کردن اسرائیل خود را آماده تجاوز به ایران با روحیه امپریالیستی می کند.
وی گفت: ترامپ قصد دارد از طریق توافق با نتانیاهو، محور مقاومت شیعی ایران ، حزب اله و سوریه را در هم شکند و سپس بی طرفی روسیه را در قبال امکان یک جنگ با ایران، بدست آورد.البته ایران نقش مهمی دراتحاد 'یورواسیا' دارد واین یک نیاز ژئوپلیتیکی است.رهبر ایران در صدد به چالش کشیدن ترامپ و کنار گذاشتن دوران اوباما است . پیام وی روشن و قاطع است 'دوران تک قطبی گرایی تمام شده و اصل برابری کشورها باید بطور جدی اجرا شود 'این بار برعکس گذشته، همه باید به سخنان کسی که دلایل موجهی برای عدم اعتماد به آمریکای ترامپ را دارد گوش کنیم چرا که امروز نیز بسیار دیر است.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :