Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 202215
تاریخ انتشار : 24 بهمن 1395 8:25
تعداد بازدید : 293

شیخ نعیم قاسم: ایران، امید را در دل ملت های منطقه بارور کرد

جمهوری اسلامی ایران امید را در دل ملت های منطقه بارور کرد و این باور را نزد آن ها ایجاد کرد که تغییر ممکن است...
جانشین دبیرکل حزب الله لبنان گفت که جمهوری اسلامی ایران امید را در دل ملت های منطقه بارور کرد.

به گزارش اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ شیخ نعیم قاسم جانشین سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان گفت: ایران منطقه را از عصر شکست ها به دوران پیروزی ها هدایت کرده است.

وی طی سخنانی در مراسم بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی ایران در ضاحیه جنوبی بیروت افزود: ایران خود را وابستگی به غرب و شرق رهانید و ضمن به دست آوردن استقلال خود، از مقاومت ملت های مستضعفی که با اشغالگری رژیم صهیونیستی و همه انواع اشغالگری در منطقه ما مبارزه می کردند، حمایت کرد.

نعیم قاسم در ادامه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران امید را در دل ملت های منطقه بارور کرد و این باور را نزد آن ها ایجاد کرد که تغییر ممکن است و استکبار قضا و قدر نیست که نتوان آن را تغییر داد. بنابراین ما می توانیم با ظلم و اشغالگری مقابله و گزینه های خود را انتخاب کنیم و آینده را بسازیم.

وی افزود: اگر کشورهای منطقه می خواهند شکوفا شوند و در امنیت بیشتری زندگی کنند و از خود بهره ببرند، باید با ایران همکاری کنند. همکاری با ایران مایه قدرت خلیج فارس و امنیت و ثبات و آینده کل منطقه است.

جانشین دبیرکل حزب الله با بیان اینکه ایران اسرائیل را شکست داد گفت: زمانی ایران ژاندارم آمریکا در منطقه برای سرکوب کشورهای عربی و اسلامی بود، اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به حامی کشورها و آرمان های عربی تبدیل شد.

وی تاکید کرد که حزب الله افتخار می کند که از سوی ایران حمایت می شود. ایران چیزی از حزب الله و لبنان درخواست نکرده است و واقعیت امروز دال بر این مدعاست.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :