Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 203354
تاریخ انتشار : 5 اسفند 1395 10:12
تعداد بازدید : 337

آزمایش موفق مین ضد بالگرد صاعقه در رزمایش پیامبر اعظم ۱۱

مین جهنده ضد بالگرد "صاعقه" و"مین ضد نفر سجیل" با موفقیت مورد آزمایش قرار گرفت.
جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: در پایان مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۱ مین جهنده ضد بالگرد "صاعقه" و"مین ضد نفر سجیل" با موفقیت مورد آزمایش قرار گرفت.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ سردار سرتیپ پاسدار عبدالله عراقی در جمع خبرنگاران در منطقه عمومی رزمایش اعلام کرد: رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۱ نیروی زمینی سپاه که با حضور یگان های مختلف این نیرو اعم از قرارگاه ثامن الائمه (ع)، لشکر مردم پایه ۵ نصر و واحدهای تخصصی توپخانه، زرهی، پهپاد، پدافند و هوانیروز از دوم اسفندماه با شلیک راکتهای پیشرفته و مدرن در کویر مرکزی ایران آغاز شده بود از صبح امروز در مرحله نهایی دنبال شد و با دستیابی به تمامی اهداف از پیش تعیین شده به پایان رسید.


وی با بیان اینکه سناریوی این رزمایش براساس یک عملیات واقعی طرح ریزی شده بود، افزود: انجام عملیات دفاع سخت، اجرای آتش سنگین توپخانه، اجرای کمین و  اقدام بر علیه خودروهای انتحاری، انجام عملیات تعقیب هلی برن و پشتیبانی هوایی توسط بالگرد از جمله اقدامات صورت گرفته در مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۱ بود که با موفقیت به انجام رسید.


عراقی همچنین از آزمایش سلاح های جدید در این رزمایش خبر داد و تصریح کرد: در پایان مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۱ مین جهنده ضد بالگرد "صاعقه" و"مین ضد نفر سجیل" با موفقیت مورد آزمایش قرار گرفت.


وی با اشاره به ویژگیهای "مین جهنده ضد بالگرد صاعقه" گفت: این سلاح قابلیت پرتاب تا ارتفاع ۵۰۰ متر و انهدام انواع بالگرد و پرنده های دشمن را دارد.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :