Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 203355
تاریخ انتشار : 5 اسفند 1395 10:35
تعداد بازدید : 277

سردار سلیمانی قهرمانی فداکار و چهره ای محبوب برای ایرانی هاست

اندیشکده آمریکایی: سلیمانی برای حامیانش که او را «سردار دل ها» هم خطاب می کنند، قهرمانی است که در جنگ با داعش از اماکن مقدس و منافع ایران در منطقه حفاظت کرده و همچون سربازی فداکار در کوه ها و دره ها به جست وجوی «شهادت» رفته است.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از روزنامه کیهان؛ اندیشکده آمریکایی «شورای آتلانتیک» نوشت: سلیمانی برای حامیانش که او را «سردار دل ها» هم خطاب می کنند، قهرمانی است که در جنگ با داعش از اماکن مقدس و منافع ایران در منطقه حفاظت کرده و همچون سربازی فداکار در کوه ها و دره ها به جست وجوی «شهادت» رفته است.

«شورای آتلانتیک» در مطلبی به تشریح دلایل محبوبیت سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران پرداخته است.
در آغاز این یادداشت آمده است: «ژنرال قاسم سلیمانی یکی از محبوب ترین شخصیت های شناخته شده در کشور ایران است، جایی که حامیانش او را قهرمان ملی از خودگذشته ای می بینند که در حال نبرد با دشمنان ایران است.»
«آتلانتیک» با اشاره به اینکه تصاویر سردار سلیمانی برای اولین بار در سال 2014 در شبکه های اجتماعی پدیدار شد نوشته برخی از صفحات حامیان او در اینستاگرام بالای 190 هزار نفر طرفدار داشته است.
«نتایج یک نظرسنجی اخیر که توسط مرکز مطالعات امنیتی و بین المللی دانشگاه مریلند انجام شده نشان می دهد که محبوبیت او در ژانویه 2016 برابر با 73 درصد بوده و این رقم در دسامبر 2016 به 74 درصد افزایش یافته است.»
آتلانتیک می نویسد محبوبیت این ژنرال ایرانی تا اندازه زیادی از «نگرش ایرانی ها و ارزش گذاری آنها برای از خودگذشتگی و فروتنی نشأت می گیرد.»
به گزارش فارس در بخش دیگری از این گزارش آمده است: «سلیمانی برای حامیانش، قهرمانی است که با داعش می جنگد، از اماکن مقدس محافظت می کند و منافع ایران در منطقه را حفظ می کند.»
آتلانتیک می نویسد: «جالب است که طرفدارانش، گاهاً او را حاج قاسم یا حتی سردار دل ها خطاب می کند. او از خودش تصویر سرباز فداکاری به نمایش گذاشته که در کوه ها و دره ها به جست وجوی شهادت رفته است.»
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :