Index
88478رکورد در مدت زمان 2.464ثانیه
عبارت مورد جستجو :
کردستان سهم ۱.۶ درصدی در صادرات ایران دارد.
اولین کارخانه باروت سه پایۀ کشور در تاریخ 1383/7/5 توسط سازمان صنایع دفاع راه اندازی شد. استفاده از باروت سه پایه در مقایسه با باروت های یک و دو پایه، عمر سلاح را تا سه برابر افزایش می دهد. این باروت از انرژی بالا و سایش و خوردگی، گرما، شدت سوزش و شعلۀ دهانۀ کمتر برخوردار است.
محقق مرکز «تحقیقات گوارش و کبد» دانشگاه علوم پزشکی تهران به دلیل تحقیقاتش در زمینه تأثیر چای داغ در ابتلا به سرطان مری که نتایج آن طی مقاله ای در «مجله علمی پزشکان بریتانیا» ارائه شد، جایزه کمیته علوم و فناوری سازمان کنفرانس اسلامی (کامستک) را در سال 1389 به خود اختصاص داد.
پهباد رادار گریز «لیکو» ایران با 53 کیلوگرم وزن، سقف پروازی 16 هزار پایی، برد کنترلی 100 کیلومتری، سرعت 220 کیلومتر بر ساعت، دارای سیستمهای پیش رانش 2 موتوره و خلبان خودکار، قابلیت نصب انواع سیستمهای الکترونیکی و مخابراتی را داشته و در امداد و نجات، شناسایی، گشت زنی، حمل بارهای سبک و فیلمبرداری کاربرد دارد.
اولین کشتی اقیانوس پیمای ساخت ایران با عنوان «ایران ـ اراک» در تاریخ 1388/5/29 به آب انداخته شد. این کشتی با 30 متر عرض، 185 متر طول و 18 متر ارتفاع، بیش از 7 هزار تن وزن داشته و توانایی حمل 30 هزار تن بار را دارد. موتور این کشتی با وزن 600 تن و قدرت 16 هزار 700 کیلو وات، قادر است سرعت 21.5 گره دریایی را برای این کشتی تامین کند.
۵۳ طرح کشاورزی چهارمحال وبختیاری روز پنجشنبه با حضور وزیر جهادکشاورزی جمهوری اسلامی ایران بهره برداری و کلنگ زنی شد.
امسال ۲۷۰ میلیارد ریال طرح آب و فاضلاب از جمله اصلاح و توسعه شبکه در نقاط حاشیه ای شهرهای کردستان هزینه و اجرا شد.
با حضور سردار سرلشگر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مسوولان گلستان، دو هزار و ۸۶۰ واحد مسکونی نوساز و تعمیر شده در مناطق سیل زده کشور به صورت متمرکز در روستای تازه آباد شهرستان آق قلا به بهره برداری رسید.
مدیر جهاد کشاورزی بیله سوار گفت: در سال جاری برداشت بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ تن بادام زمینی از اراضی شهرستان بیله سوار پیش بینی می شود.
نام ۴۰ دانشگاه ایران در میان برترین های رتبه بندی جهانی دانشگاه های موسسه آموزش عالی تایمز قرار گرفتند.
  • تعداد رکوردها : 88478