Index
88478رکورد در مدت زمان 2.152ثانیه
عبارت مورد جستجو :
اولین بانک ژن ماهیان خاویاری جهان با هدف تشکیل بانک ژن از طریق جمع آوری و ذخیره سازی با منشاء ژنتیکی بومی، حفظ و نگهداری درازمدت سلول های جنسی، ژن ها، بافت و DNA انواع تاسماهیان دریای خزر در تاریخ 1391/3/23 توسط انستیتو بین المللی ماهیان خاویاری ایران واقع در سد سنگر شهرستان رشت افتتاح شد.
حوض شناور 2000 تنی «سفینه النجاه» با طول 105 متر، عرض 22 متر، و ارتفاع 11 متر در تاریخ 1394/11/24 به آب انداخته شد. این حوض برای آب گیری و آب اندازی انواع مختلف شناورهای و سازه های دریایی کاربرد داشته و به عنوان یک کارگاه مجهز تعمیراتی روی آب، قادر است تعمیرات و تست انواع شناور و سازه های دریایی را انجام دهد.
پزشک زن ایرانی در همایش مخترعین ژنو (1392) که با حضور 2 هزار مخترع از 45 کشور جهان برگزار شد، در کنار کسب جوایز دیگر، عنوان «برترین مخترع زن جهان» را به خود اختصاص داد. وی نرم افزاری برای تعیین میزان تنگی عروق قلب با استفاده از الگوریتم های ریاضی و فیزیکی پیشرفته ارائه داده بود.
کارنامه / گل محمدی . 51 17 شهریور 1398 18:3
ایران دومین کشور جهان در تولید گل محمدی است. بزرگترین دشت گل محمدی جهان در روستای لایزنگان از توابع داراب قرار دارد. استانهای فارس، کرمان، اصفهان، و آذربایجان شرقی از مناطق عمده کشت این گیاه محسوب می شوند. هر ساله حدود 30 هزار تن گل محمدی در کشور تولید می شود.
پتروشیمی تبریز با دستیابی به دانش فنی «فوم فنا شونده» و تولید آن، انحصار کشورهای آمریکا، آلمان، ژاپن و چین را شکست. با بهره گیری از این محصول استراتژیک در صنعت ریخته گری هزینه های ماشین کاری، مونتاژ قطعات، تجهیزات، مصرف انرژی و مواد فلزی کاهش چشم گیری می یابد. ایران پنجمین تولید کننده فوم فنا شونده در جهان است.
تیم المپیاد دانش آموزی کامپیوتر ایران، در بیست و پنجمین المپیاد جهانی کامپیوتر (1392) که با شرکت 299 دانش آموز از 77 کشور جهان در شهر بریسبن کشور استرالیا برگزار شد، موفق به کسب 1 مدال طلا، 2 مدال نقره و 1 مدال برنز گردید. ایران مقام ششم جهان را در این مسابقات به خود اختصاص داد.
ایران اولین کشور جهان در داشتتن بزرگترین آزمایشگاه مرجع تست دکل های غول پیکر است. آزمایشگاه دکل های غول پیکر با ارتفاع بیش از برج میلاد بودوه و همزمان سه تست دکل را انجام می دهد. در این آزمایشگاه تمامی مراحل ساخت، نصب و انجام تست در یک دوره 30 روزه انجام می شود.
ایران پنجمین کشورجهان درتولید انجیر است. سالانه یک میلیون و 200 هزار تن انجیر در کشور تولید می شود. عمده واحدهای فرآوری این محصول را به صورت خشک و مرطوب بسته بندی می کنند. استان فارس با 47 هزار هکتار انجیرستان دیم اولین تولید کننده این محصول و شهر استهبان بالاترین سطح کشت آن را دارد.
آیت الله شهید مرتضی مطهری (ره): انقلاب اسلامی ایران تنها قیام علیه استبداد سیاسی یا استعمار سیاسی یا اقتصادی نبود؛ قیام علیه فرهنگ غرب، ایدئولوژی غربی، دنباله روی از تفکر غربی بود، بازگشت به هویت اسلامی و خود واقعی و روح جمعی این مردم بود یعنی قرآن.1357/10/25
45. گرافیست ایرانی مقام نخست مسابقه پوستر جشنواره جهانی «فیلم تیبورن» آمریکا (1391) را کسب کرد. این جشنواره هر سال با هدف غنی سازی و بالا بردن سطح اطلاعات فرهنگی و ایجاد بستر مناسب برای بیان دیدگاه ها و بروز استعدادهای فیلم سازان مستقل برگزار شده و به باور شعار درک جهان از طریق فیلم فعالیت می کند.
  • تعداد رکوردها : 88478