Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 203475
تاریخ انتشار : 7 اسفند 1395 12:57
تعداد بازدید : 315

ایران در تولید علم، صاحب جایگاه مهم و بی نظیر در جهان است

ایران در زمینه تولید علم و دستیابی به فناوری های نو صاحب جایگاه مهم و بی نظیر در منطقه و جهان است.
رئیس کنگره بین المللی جمعیت آسیایی و آفریقایی مایکوباکتریولوژی گفت: ایران در زمینه تولید علم و دستیابی به فناوری های نو صاحب جایگاه مهم و بی نظیر در منطقه و جهان است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ دکتر علی اکبر ولایتی روز شنبه در دومین کنگره بین المللی جمعیت آسیایی و آفریقایی مایکوباکتریولوژی در اصفهان به جایگاه جمهوری اسلامی ایران در تولید و توسعه علوم به ویژه در حوزه پزشکی اشاره کرد و افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد عزم ملت بزرگ ایران برای دستیابی به خودکفایی و رشد و تعالی در همه عرصه ها و به ویژه در زمینه توسعه علوم بوده ایم و خشنودیم که امروز این مسیر روشن و دقیق ترسیم شده به وقوع پیوسته است.
وی با اشاره به اجرای سند چشم انداز توسعه کشور و ضرورت سرآمدی ایران در امورعلمی و فناوری های نو درسطح منطقه گفت: با تاکید رهبرمعظم انقلاب و ابلاغ این موارد، این فرایند و توسعه در زمینه های علمی و تکنولوژی سرعت بیشتر و افزون تری به خود گرفت و در همین راستا تلاش شد تا از طرف مرکز آموزشی و پژوهشی درمانی سل و بیماری های ریوی بیمارستان مسیح دانشوری به عنوان مهمترین مرکز ارائه کننده خدمات به بیماران ریوی و مسلول درسطح منطقه ای و بین المللی ، اقدامی در سطح بین المللی شکل بگیرد.
وی گفت : درنهایت جمعیت آسیایی – آفریقایی مایکوباکتریولوژی در سال 1391 به ثبت رسید و پس از اولین کنگره در سال 1393، امروزشاهد برگزاری دومین کنگره با حضور حدود 120 نفر از متخصصان و اندیشمندان سراسر جهان در کنار متخصصان و صاحبنظران داخلی هستیم .
ولایتی افزود : امیدوارم دستاوردهای این کنگره با شکوه ومباحث وسخنرانی هایی که ارائه می شود بتواند زمینه را برای توسعه همکاری ها و دستیابی به آخرین یافته ها درزمینه این حوزه ازعلم یعنی مایکوباکتریولوژی روز به روز بیشتر فراهم شود.
رئیس بیمارستان مسیح دانشوری و رئیس جمعیت آفریقایی و آسیایی مایکوباکتریولوژی هدف از برگزاری این کنگره را توجه بیش از پیش به امر پژوهش در زمینه زیست شناسی ،آسیب شناسی و روند توسعه عفونت های مختلف ناشی از مایکوباکتریا از جمله بیماریهای سل در انسان و دام و عفونت های فرصت طلب غیر سلی در زمینه نقص ایمنی اعلام کرد.
ولایتی در ادامه ضمن ارائه مقاله ای تخصصی با موضوع ' بیماری سل در کودکان'به بررسی سرایت این بیماری در کودکان، انتقال آن به بزرگسالان و نحوه درمان با ارائه به نمونه تحقیقی خود پرداخت.
اولین شبکه آسیایی و آفریقایی مایکوباکتریولوژی با مشارکت 80 کشور از سراسر جهان و عضویت حدود 200 نفر به نام جمهوری اسلامی ایران در سال 1391 از سوی مرکز آموزشی و پژوهشی درمانی سل و بیماری های بیمارستان به ثبت رسید.
دومین کنگره بین المللی جمعیت آسیایی و آفریقایی مایکوباکتریولوژی (بیماریهای ریوی ) در محل هتل عباسی اصفهان گشایش یافت.
این کنگره با حضور حدود 120 شخصیت علمی بین المللی از 42 کشور آسیایی، اروپایی و افریقایی و 130 میهمان داخلی به مدت چهار روز تا 10 اسفندماه ادامه خواهد یافت.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :