Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 203734
تاریخ انتشار : 10 اسفند 1395 12:0
تعداد بازدید : 708

تولید ظروف بهداشتی پلیمری برای صنایع غذایی و دارویی

شرکت طب پلاستیک (تولیدکننده قطعات پلیمری غذایی و دارویی) توانسته است با استفاده از ابزار فناوری، ظروفی تولید کند که در صنایع غذایی و دارویی کاربرد دارند و ضمن دارا بودن کیفیت لازم از امنیت بهداشتی بالایی برخوردارند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ایران توانا؛ تولید ظروفی که بتوانند ضمن داشتن کفیت لازم، ویژگی های کیفی مواد را حفظ کنند، بتوانند از استانداردهای بهداشتی لازم برخوردار باشند از دغدغه های تولیدکنندگان مواد خوراکی بوده است، اما موضوع بهداشت و کیفیت در تولید و به کارگیری ظروفی که برای داروها و مواد بهداشتی استفاده می شوند، اهمیتی دوچندان پیدا می کند.

علیرضا عامریان، مدیرعامل شرکت طب پلاستیک با یادآوری ضرورت استفاده از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت برای رسیدن به تولیدات قابل رقابت افزود: صنعت ظروف و بسته بندی اهمیتی بالا و گستره ای وسیع در صنایع گوناگون دارد و می تواند به عنوان یکی از ستون های اقتصادی درآمدزایی بالایی به همراه داشته باشد، اما از یک سو باید محصولات با بهره گیری از فناوری روز دنیا و استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه تولید شوند تا توانایی رقابت در بازار را کسب کنند.

این فعال فناور با بیان این که پلیمرهای صنعتی و طبی جایگاهی مهم در تولید ظروف یکبار مصرف دارند، گفت: استفاده از ظروف یکبار مصرف پلیمری با استفاده از فناوری روز تعریف جدیدی از توانمندی های پلیمری اراه داده است که موجب شده طیف متنوعی از محصولات با کارایی های گوناگون در بازار عرضه شوند.

وی به توانمندی صادرات تولیدات یکبار مصرف پلیمری کشورمان اشاره کرد و افزود: اکنون علاوه بر توانایی تامین نیازهای داخلی زمینه ورود به بازارهای رقابتی منطقه فراهم است و که کشورهای منطقه، ایران را با تولیداتش در این حوزه به عنوان قطب یکبار مصرف منطقه می شناسند.

این صادرکننده نمونه، ظرفیتی بالغ بر یکصد خط تولید را ظرفیتی برای ایجاد اشتغال و ارزآوری عنوان کرد و افزود: طب پلاستیک و دیگر واحدهای اقماری این شرکت توانستند ظرفیت اشتغال بیش از صد نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم را ایجاد کنند و با تولید محصولاتی که مشابه آنها از دیگر کشورها وارد می شد، خروج ارز را به واسطه تولیدات داخلی کاهش دهند.

عامریان، با اشاره به اهمیت حمایت از واحدهای فناور برای رشد و پویایی تولیدات دانش بنیان افزود: بخش قابل توجهی از نوآوری ها و تولیدات پیشرو در بخش های تحقیق و توسعه شرکت ها شکل می گیرد و بنابراین، ایجاد زمینه ها و مشوق های لازم برای سوق دادن شرکت های تولیدی به تمرکز کردن بر روی بخش تحقیق و توسعه یکی از اقدامات اثر گذاری است که می تواند تولید محصولات فناورانه و پیشرفته با قابلیت رقابت در بازارهای منطقه ای و جهانی را ممکن کند.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :