Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 203760
تاریخ انتشار : 11 اسفند 1395 9:7
تعداد بازدید : 223

ایران در جمع کشورهای دارای شبکه هوشمند مدیریت جاده ای

ایران به جمع کشورهای دارای سامانه ها و شبکه های مدیریت هوشمند حمل و نقل جاده ای پیوسته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری صدا وسیما؛ عباس آخوندی امروز در مراسم افتتاح 527 سامانه هوشمند ثبت تخلفات عبور و مرور جاده ای که به صورت همزمان و آنلاین در 21 استان انجام شد، اظهار داشت: اتصال هزار و 880 دوربین هوشمند ثبت تخلفات به سیستم مرکزی متمرکز کاری بزرگ است.

وی ادامه داد: از پارسال با نصب دوربین های هوشمند 4 میلیون و 200 هزار پیامک تخلف برای رانندگان ارسال شده است.
آخوندی با بیان اینکه ایران به جمع کشورهای دارای سیستم مدیریت هوشمند حمل و نقل جاده ای پیوسته است، گفت: در حال تهیه تبلیغ برای پلیس هستیم که به صورت آنلاین و از طریق «جی پی اس»، داده ها و اطلاعات نقاط وقوع حادثه را مخابره کنند که از نظر ایمنی و امنیت مهم است.
وی ادامه داد: برای کاهش سوانح رانندگی از این پس نیازمند سیستم های دقیق هوشمند هستیم که نحوه مدیریت جاده ها را عوض کند.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: برای افزایش ایمنی، نیازمند تغییر الگوی مدیریت ایمنی جاده ها و حرکت از روش سنتی به روش سمت مکانیزه هستیم.
وی گفت: در حال اجرای برنامه ای هستیم تا در قالب پایش حمل و نقل عمومی کشور همه ارگان های دست اندرکار جاده ای به سیستم مرکزی وصل شود و ارگان ها یکپارچه سازی شوند.
اخوندی با اشاره به لزوم توجه به موضوع مدیریت نگهداری راه ها گفت: وسایل نقلیه کامیونی از جهت بار محوری کنترل می شوند و وزن آنها در حال حرکت ثبت می شود.
آخوندی در ادامه گفت: آنچه که پل و رویه های جاده را فرسوده می کند بار غیرمجاز است که کنترل به صورت آنلاین انجام می شود.
وی ادامه داد: همچنین همه ماشین آلات راهداری به سیستم مرکزی متصل هستند و با ماشین های راهداری کنترل می شوند.
وزیر راه و شهرسازی گفت: موضوع دیگر دسترسی آزاد شهروندان به اطلاعات است که در وزارت راه و شهرسازی پیگیری می شود و اطلاعات در اختیار مردم قرار می گیرد و مردم می توانند از طریق تلفن همراه، وضع ترافیک جاده ها را به صورت آنلاین مشاهده کنند و این اصل دسترسی آزاد شهروندان به اطلاعات است.
آخوندی گفت: این سامانه به صورت خودکار خود مدیریت سفر انجام می دهد و در روزهای پرتقاضا وقتی مسافر وضعیت ترافیک جاده ای را از طریق تلفن همراه خود به صورت آنلاین مشاهده می کند، مسیر خود را انتخاب می کند و این توزیع طبیعی است.
آخوندی گفت: سامانه های هوشمند مدت های سفر را نیز به مردم نشان می دهد.عکس آرشیوینظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :