Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 203906
تاریخ انتشار : 14 اسفند 1395 9:3
تعداد مشاهدات : 209

اعطای گواهینامه ریشه کنی فلج اطفال به ایران

ایران با تولیدات واکسن فلج اطفال موفق به دریافت گواهینامه ریشه کنی فلج اطفال از سازمان بهداشت جهانی شد. رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی گفت: ایران با تولیدات با کیفیت و ایمنی بسیار بالای واکسن فلج اطفال موسسه رازی و نیز پوشش دهی صددرصدی در سطح کشور توسط وزارت بهداشت، موفق به دریافت گواهینامه ریشه کنی فلج اطفال از سازمان بهداشت جهانی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ دکتر حمید کهرام با اشاره به اینکه ایران با تولید واکسن های فلج اطفال تولیدشده توسط موسسه رازی موفق به دریافت گواهینامه ریشه کنی فلج اطفال از سوی سازمان جهانی بهداشت شده است، اظهار کرد: در حال حاضر  پوشش واکسیناسیون فلج اطفال در کشور به صد در صد رسیده است.

وی با تاکید بر اینکه این موضوع توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به تایید رسیده است، افزود: واکسیناسیون فلج اطفال بصورت گسترده برای کودکان با استفاده از واکسن های با کیفیت موسسه رازی به عنوان تنها تولیدکننده این واکسن در خاورمیانه، انجام شده است.

رئیس موسسه رازی با بیان اینکه پوشش واکسیناسیون در کشور قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ۳۰ درصد بود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر با تولید این واکسن ها توسط موسسه رازی، به پوشش صد در صدی در این حوزه رسیده ایم.

وی گفت: در حال حاضر گزارشی از مرگ کودکان در اثر ابتلا به سرخک، کزاز نوزادی، سیاه سرفه و فلج اطفال نداریم و این در حالی است که در سال های قبل از انقلاب در کشور سالانه ۱۲۰ هزار کودک زیر ۵ سال در اثر سرخک فوت می کردند.

دکتر کهرام با اشاره به اینکه موسسه رازی جزء 10 کشور تولیدکننده واکسن فلج اطفال در جهان محسوب می شود، گفت: واکسن های فلج اطفال تولیدشده در موسسه رازی از باکیفیت ترین و ایمن ترین واکسن های تولیدشده در میان تولیدکنندگان این واکسن محسوب می شود.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :