Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 203937
تاریخ انتشار : 14 اسفند 1395 11:38
تعداد بازدید : 287

کارخانه سیمان مارگون بویراحمد به بهره برداری رسید

فاز دوم کارخانه سیمان مارگون کهگیلویه وبویراحمد با ظرفیت روزانه سه هزار و 300 تن تولید به بهره برداری رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ فاز دوم کارخانه سیمان مارگون (هلال خاورمیانه) کهگیلویه وبویراحمد با ظرفیت روزانه سه هزار و 300 تن تولید کلینکر روز شنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت به بهره برداری رسید.

 مارگون در 50 کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه افتتاح این طرح بزرگ صنعتی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت که این واحد تولیدی نخستین و بزرگترین طرح سرمایه گذاری خارجی در این استان است که در سفر رئیس جمهوری و هیات دولت به استان وعده افتتاح آن داده شده بود.
سید موسی خادمی اظهار داشت که در سفر مرداد سال جاری هیات دولت به این استان نیز 200 میلیارد ریال برای تکمیل این واحد تولیدی تخصیص یافته بود.
وی میزان سرمایه گذاری این کارخانه تولیدی را افزون بر چهار هزار میلیارد ریال ذکر کرد و افزود: حدود 35درصد از اعتبار هزینه شده از سهم آورده سرمایه گذار و 65درصد دیگر نیز با مشارکت بانک عامل بوده است.
استاندار کهگیلویه و بویر احمد ادامه داد که میزان تولید روزانه و سالانه این واحد صنعتی به ترتیب افزون بر سه هزار و 300 و یک میلیون تن است.
خادمی یادآور شد که افزون بر 60درصد از ظرفیت تولیدی این واحد صنعتی به عنوان تنها طرح سرمایه گذاری خارجی در استان کهگیلویه و بویراحمد به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر خواهد شد.
خادمی تصریح کرد که با بهره برداری از این واحد تولیدی میزان تولید روزانه سیمان در استان کهکیلویه و بویراحمد به بیش از چهار هزار تن افزایش یافت.
وی، میزان اشتغالزایی این طرح تولیدی را به صورت مستقیم افزون بر 300 نفر و غیر مستقیم را حدود 700 نفر ذکر کرد.
عملیات اجرایی کارخانه سیمان مارگون در سال 89 آغاز شد.
کهگیلویه و بویراحمد براساس پروانه های بهره بردای صادر شده، دارای افزون بر 700 کارخانه و 12 شهرک صنعتی است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت که میزان سرمایه گذاری واحدهای صنعتی به بهره برداری رسیده این استان افزون بر 6 هزار و 640 میلیارد ریال است.
داریوش دیودیده اظهار داشت که این میزان حجم سرمایه گذاری در قالب 735 واحد صنعتی در سطح استان است.
وی میزان اشتغالزایی این تعداد طرح را حدود 9 هزار و 300 نفر ذکر کرد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد همچنین حجم سرمایه گذاری واحدهای معدنی به بهره برداری رسیده در این استان را افزون بر 860 میلیارد ریال با تعداد اشتغالزایی 830 نفر ذکر کرد.
دیودیده، میزان سرمایه گذاری واحدهای صنعتی در دست اجرا در این استان را نیز افزون بر 200 هزار میلیارد ریال ذکر کرد.
وی این میزان حجم سرمایه گذاری را در قالب 533 طرح صنعتی در دست اجرا در کهگیلویه و بویرحمد دانست و گفت که میزان اشتغالزایی این طرح ها حدود 18 هزار نفر پیش بینی شده است.
وی بیان کرد که 414 مورد از مجموع 533 طرح صنعتی در حال اجرا در کهگیلویه و بویراحمد دارای پیشرفت فیزیکی بین 40 تا 99 درصد هستند که 2.4 درصد کشور را شامل می شود.
کهگیلویه و بویراحمد با جمعیتی حدود 700 هزار نفر در جنوب غربی ایران واقع است.
معاون اول رئیس جمهوری به منظور افتتاح و بازدید از چند طرح عمرانی، اقتصادی و همچنین شرکت در نشست شورای اداری به یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد سفر کرده است.
محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت و سورنا ستاری معاون علمی رئیس جمهوری، جهانگیری را در این سفر یک روزه همراهی می کنند.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :