Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 204074
تاریخ انتشار : 15 اسفند 1395 13:9
تعداد بازدید : 331

نخستین دفتر پزشکی ایران در خارج کشور راه اندازی شد

نخستین دفتر این دانشگاه در دانشگاه سلیمانیه عراق افتتاح شد و شاید بتوان گفت این نخستین دفتر وزارت بهداشت است که بطوررسمی و با توافق دوجانبه در خارج کشور راه اندازی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: نخستین دفتر این دانشگاه در دانشگاه سلیمانیه عراق افتتاح شد و شاید بتوان گفت این نخستین دفتر وزارت بهداشت است که بطوررسمی و با توافق دوجانبه در خارج کشور راه اندازی شده است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایرنا؛علی جعفریان افزود: وظیفه اصلی این دفتر این است که شرایط تحصیل در ایران را برای دانشجویان متقاضی تحصیلات تکمیلی رشته های پزشکی فراهم و آنان را در این زمینه راهنمایی کند.
وی خاطرنشان کرد: این دفتر ، مراحل درخواست تحصیلی دانشجویان عراقی در ایران را تسهیل و علاوه بر آن ، ارتباطات علمی بین دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه سلیمانیه را برقرار می کند.
وی ادامه داد: براین اساس، اساتید ایرانی برحسب نیاز دانشگاه سلیمانیه عراق در برنامه های پژوهشی و آموزشی و همچنین سمینارها شرکت خواهند داشت و نخستین برنامه در این خصوص، سخنرانی اساتید ایرانی در اواخر فروردین ماه سال آینده در یک کنگره خواهد بود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهارکرد:دست اندرکاران دانشگاه سلیمانیه عراق تمایل زیادی به ایجاد یک مرکز تحقیقاتی در این شهر با همکاری این دانشگاه دارند تا سطح آموزشی و پژوهشی خود را ارتقا دهند و کریوکولوم های (برنامه آموزشی) خود را بازنگری کنند.
جعفریان تاکید کرد: این دفتر نخستین دفتری به شمار می اید که از طرف وزارت بهداشت در خارج از کشور به صورت رسمی و با تفاهم نامه دوجانبه فعال می شودو اگر عملکرد آن موفقیت آمیز باشد ، می توانیم شعبه ای از دانشگاه را برای برخی رشته ها - که در آنجا راه اندازی نشده است - در سلیمانیه عراق ایجاد کنیم.
دانشگاه علوم پزشکی تهران در زمان حاضر از 36 کشور جهان جذب دانشجو دارد؛ به گونه ای که 664 دانشجوی خارجی از سال 2011 در این دانشگاه در حال تحصیل هستند.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :