Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 204125
تاریخ انتشار : 16 اسفند 1395 8:59
تعداد بازدید : 305

فقط ایران می تواند جهان را از سروری دلار رهایی بخشد

شیخ عمران نزار حسین: جز ایران کشور دیگری را نمی شناسم که بتواند دنیای اسلام را در رهایی از این سلطه نوین رهبری کند.
  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از روزنامه کیهان؛ آخرین روزهای بهمن ماه 92 رهبر معظم انقلاب پس از مدت ها هشدار و انذار نسبت به حساسیت وضعیت اقتصادی ایران و جهان، در متن ابلاغیه سیاست های اقتصاد مقاومتی از واژه ای استفاده کردند که یک زنگ خطر جدی برای اهل اندیشه محسوب می شد.
 ایشان با تأکید بر اینکه دشمن یك «جنگ اقتصادی تمام عیار» به ما تحمیل کرده، میدان مبارزه جدیدی تعریف کردند.
کلیدواژه «جنگ اقتصادی» بعدها نیز در سخنان ایشان تکرار شد تا اینکه شهریور ماه امسال در دیدار با فرماندهان سپاه یک وعده و فرمان تاریخی صادر کردند که «اگر مسئولان و مردم بتوانند اقتصاد مقاومتی را به معنای واقعی محقق و کشور را از «جادوی مالی و پولی دشمن» خلاص کنند و «ارزش و آقایی دلار» را در زندگی اقتصادی بشکنند، کشورهای دیگر را نیز نجات داده اند و برای آنها الگو خواهند شد.»
این سخنان که برگرفته از رسالت انقلاب اسلامی است، شور و امیدی در دل اندیشمندان جهان اسلام پدیدار کرده است. یکی از این افراد «شیخ عمران نزار حسین» است. شیخ عمران حسین متولد ۱۹۴۲ در جزیره کارابین ترینیداد، عالم روحانی سنی مذهب و نویسنده کتاب های بسیاری در زمینه های سیاسی، اقتصادی و تاریخی است.
 از مهم ترین آثار او ممنوعیت ربا، اسلام و آینده پول و اورشلیم در قرآن را می توان برشمرد. پیرمرد 75 ساله ای که عمری در مبارزه با سلطه صهیونیسم در دنیا سپری کرده و همین اراده هم او را برای شرکت در ششمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین به ایران کشانده است. شیخ عمران که سال ها در آمریکا و برخی کشورهای اسلامی زندگی کرده، مطالعات و سخنرانی های زیادی درباره اقتصاد بین الملل دارد.
 این اندیشمند اسلامی معتقد است نظام سلطه پس از مسلط کردن سیستم پول کاغذی با محوریت دلار، طلا را به عنوان پشتوانه دلار کنار گذاشت و بعدها نیز در سیستم پترودلار، نفت کشورهای عربی را جایگزین طلا معرفی کرد و از آن زمان قرار شد نفت فقط با دلار مبادله گردد.
 شیخ عمران تأکید می کند که جهان گرایان در ادامه روند استثمار اقتصادی جهان، تلاش می کنند در آینده نزدیک سیستم خطرناک پول الکترونیک را جایگزین پول کاغذی کنند که با این کار عملا کشورها را در یک زندان «گوانتاناموی مالی» گرفتار خواهند کرد.
 شیخ عمران حسین که به امام خمینی (ره) علاقه دارد و ایشان را متعلق به شیعه و سنی می داند، تنها امیدش به انقلاب ایران است و می گوید جز ایران کشور دیگری را نمی شناسم که بتواند دنیای اسلام را در رهایی از این سلطه نوین رهبری کند.
در ادامه گفت وگوی کیهان با این متفکر جهان اسلام از نظرتان می گذرد.
* ضمن تشکر برای وقتی که در اختیار کیهان گذاشتید، لطفا جهت آغاز گفت وگو تبیینی از وضعیت موجود اقتصاد جهانی و اقتصاد کشورهای اسلامی بفرمایید.
اقتصاد اسلامی از قرآن، سنت پیامبر و احادیثی می آید که منطبق با قرآن باشد. بازار آزاد و عادلانه در دنیای امروز وجود ندارد و به دست دنیای غرب نابود شده است. بزرگترین سلاح غرب برای نابودی بازار آزاد و عادلانه در تمام دنیا، سلاح ربا بوده است. این خیلی نگران کننده است که علمای اسلام متوجه این موضوع نشده اند.
یکی از انواع ربا، ربای موجود در سیستم بانکی است که در آن پول با بهره قرض داده می شود. یکی از پیامدهای گسترش ربا در جهان این بوده است که ثروت در جامعه نمی چرخد، لذا ثروتمندان، ثروتمندتر می شوند و فقرا نیز فقیرتر شده و در نهایت به بردگی کشیده می شوند.
یکی دیگر از دلایل نابودی نظام بازار آزاد و عادلانه ، از طریق سیسستم پولی بود که استفاده از طلا و نقره را به عنوان پول ممنوع اعلام کرد و راهکار پول کاغذی را جایگزین کرد. تا موقعی که جهان اسلام با سیستم فعلی پول کاغذی ادامه بدهد، همواره تورم آن را تهدید خواهد کرد.
ما می دانیم که قرار است پول دیجیتال جایگزین پول کاغذی شود. اما مسئله مهم این است که چه کسی این پول دیجیتال را به وجود می آورد؟ ما می دانیم که بانک های داخلی ایران و بانک های ما نیستند بلکه بانک های عضو اتحاد صهیونیسم یهودی - مسیحی چنین کاری می کنند و به همین دلیل شما نمی توانید از بانک های خودتان استفاده کنید و ناچار هستید به بانک مرکزی جهانی متصل شوید. این یک گوانتاناموی مالی خواهد بود.
پول دیجیتال پولی است که شما نه می توانید آن را ببینید و نه حتی آن را از حسابتان خارج کنید، بلکه این پول صرفا‍ از حسابی به حساب دیگر منتقل می شود. اگر کشور شما از آنها اطاعت کند حساب های شما امن خواهد بود و اگر آنها را ظالم بدانید یا بخواهید با آنها مقابله کنید حساب های شما را مسدود می کنند.
وقتی حساب یک فرد مسدود شود، آن شخص قطعا اذیت خواهد شد ولی اگر حساب کل یک کشور را ببندند چه خواهد شد؟! این همان گوانتاناموی مالی است که بزودی خواهد آمد. و هیچ راهی به جز استفاده از پول طلا و نقره وجود ندارد.
*گلوبالیست هایی (جهان گرایان) هستند که برای اداره دنیا، راهکار ایجاد دولت، دین و اقتصاد واحد جهانی را دنبال می کنند؛ آیا سازو کار پول الکترونیک در این چارچوب مطرح است؟
خیلی وقت است که این گروه از طریق سیستم بانکی و بعد از طریق سیستم پولی جهانی بر اقتصاد دنیا مسلط شده اند.
هند در ماه های گذشته دو واحد از مهم ترین پول های خود یعنی 500 و هزار روپیه را از اعتبار ساقط کرد تا ببیند جهان چطور به این موضوع واکنش نشان می دهد. دولت هند اعلام کرد که این کار را برای جایگزینی آن با پول الکترونیک و دیجیتالی  انجام می دهد از این اتفاق متوجه می شویم که از سیستم پول کاغذی و «پترودلار» عبور کرده و به سمت پول الکترونیک می رویم.
وقتی فرایند انتقال به سیستم پول دیجیتال کامل شود، تمام حساب های بانکی مردم جهان و مهم تر از آن حتی حساب کل کشورها کنترل می شود و هر وقت بخواهند می توانند آن را ببندند. آنها هم اکنون از شمشیر تورم علیه ایران و ونزوئلا استفاده می کنند، اما در آینده به سلاح خطرناک تری مجهز خواهند شد که آن سلاح کنترل بر تمام پول ها خواهد بود.
*  رهبر انقلاب تا کنون چند بار اعلام «جنگ اقتصادی» کرده اند. شهریور امسال هم دستور دادند که سروری و «آقایی دلار» شکسته شود تا ایران و سایر ملت ها از «جادوی پولی و مالی» دشمن نجات یابند. این نگاه ایشان به نظام اقتصاد ملی و جهانی چه معنایی دارد؟
سیستم پولی جهانی به ماری می ماند که دلار سر آن است. خیلی خوشحالم که الحمدلله سرانجام ایران در ماه سپتامبر (شهریور) تصمیم گرفته است رابطه خود را با سر مار، یعنی دلار، قطع کند.
هنوز انقلاب اسلامی کامل نشده است. اولین گام برای اصلاح این وضعیت این است که مسئولان اعلام کنند دینار و درهم پول رایج در ایران است. این راهی است که می توانید با دلار آمریکا بجنگید. وقتی این اتفاق افتاد، ريال هم در بازار باقی خواهد ماند، اما نباید به سیستم پول الکترونیک اجازه کار داده شود چرا که ثروت ایران در پول دیجیتال ذخیره نخواهد شد.
اگر ایران این کار را نکند، در سیستم پول دیجیتال به بردگی کشیده خواهد شد و این اتفاق برای بقیه جهان اسلام نیز رخ خواهد داد.
*  ایران ظرفیت لازم را برای همراه کردن دنیای اسلام و سایر کشورها خواهد داشت؟
اگر ایران این کار را انجام دهد، باعث انقلاب دیگری در دنیای اسلام خواهد شد و تمام جهان اسلام هم به تقلا می افتند چون می دانند هزینه ای که برای پیروی از ایران باید بپردازند این است که از صندوق بین المللی پول خارج شوند.
من کشور دیگری نمی شناسم که بتواند چنین کاری انجام دهد. اگر ایران جلودار شود خیلی از کشورهای دیگر با آن همراه خواهند شد. مثل الجزایر و پاکستان که گزینه دیگری (جز همراهی ایران) نخواهند داشت. اگر ایران این کار را انجام دهد حکومت مالزی هم راه دیگری نخواهد داشت و همچنین مردم اندونزی هم به دولت خود فشار می آورند که چنین کاری انجام دهد.
*  چه مشکلاتی برای مقابله با سیستم پول الکترونیک وجود خواهد داشت و راهکار غلبه بر آنها چیست؟
اولین مشکلی که با آن مواجه خواهید شد این است که قوانین جهانی استفاده از طلا را به عنوان پول ممنوع اعلام کرده اند. ایران اگر بخواهد چنین کاری کند نمی تواند در صندوق بین المللی پول باقی بماند چون قوانین این صندوق استفاده از طلا را به عنوان پول ممنوع اعلام کرده است.
مشکل دوم این است که نمی توانید به راحتی مردم را متقاعد کنید که از این پول استفاده کنند و سختی های آن را هم بپذیرند.
سومین مشکل شما این است که بازار به این اتفاق واکنش نشان خواهد داد و سکه های مختلفی در بازار بوجود خواهد آمد. تفاوت میزان خلوص و وزن این سکه ها تلاشی نیاز دارد که این مشکل را رفع کند. قبل از اینکه اعلام شود طلا و سکه پول رایج خواهد بود، باید دولت کاری کند که همه مردم از یک نوع سکه استفاده کنند و سکه طلا به مقدار کافی در بازار وجود داشته باشد. سکه هایی با وزن، ارزش و انواع مختلف.بعد از آن که ایران طلا و نقره را به عنوان پول رایج قرار داد، باید کشورهای برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی (اعضای بریکس) را متقاعد کند که مبادلات خود را با ایران با طلا انجام دهند. وقتی ایران این چند کشور را با خود همراه کند، سایر کشورهای اسلامی نمی توانند این تصمیم را نپذیرند.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :