Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 204126
تاریخ انتشار : 16 اسفند 1395 9:11
تعداد بازدید : 245

افتتاح نخستین مرکز دیالیز خیرساز کشور در زنجان

بخش دیالیز خیری ساختمان جدید بیماران کلیوی شهر زنجان توسط یک خیر زنجانی افتتاح شد.
  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از روزنامه کیهان؛ مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان در این ارتباط گفت: بخش دیالیز خیری ساختمان جدید بیماران کلیوی شهر زنجان توسط یک خیر زنجانی مقیم تهران در زمینی به مساحت 800 مترمربع و با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد ریال احداث و افتتاح شد.

محمدرضا طهماسبی یادآوری کرد: برای خرید تجهیزات مورد نیاز این مرکز 50 میلیارد ریال هزینه شده است و این مرکز خیری با دریافت مجوز از دانشگاه علوم پزشکی 30 تخت آمادگی ارائه خدمات به بیماران کلیوی تحت پوشش و دیگر مراجعه کنندگان را دارد که تمامی تجهیزات جانبی آن مطابق با استانداردهای بین المللی است.
وی افزود: با افتتاح این مرکز 200 بیمار دیالیزی شهر زنجان در سه شیفت و سه روز در هفته تحت درمان قرار می گیرند.
وی، ارائه خدمات آموزشی و درمانی به صورت کامل و جلوگیری از ورود افراد جدید به چرخه دیالیز را از اهداف مهم راه اندازی این مرکز برشمرد.
مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان ادامه داد: با افتتاح این مرکز 30 نفر پرستار که آموزش های تخصصی لازم را فرا گرفته اند، مشغول به کار خواهند شد و برای 20 نفر نیز اشتغال غیرمستقیم ایجاد شده است.
وی بیان کرد: هم اکنون از یک هزار و 600 بیمار دیالیزی استان، یک هزار و 200 نفر با پیوند کلیه، مراقبت و پیشگیری در چرخه زندگی عادی قرار گرفته اند.
طهماسبی خاطرنشان کرد: هم اکنون در ساختمان جدید (کلینیک شفا) طبقه اول به عنوان مرکز دیالیز و طبقات دیگر نیز به امور اداری، پیشگیری، آموزشی و غربالگری و یک طبقه دیگر نیز با 13 سوئیت برای بیماران مسافر در نظر گرفته شده است.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :