Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 204138
تاریخ انتشار : 16 اسفند 1395 10:10
تعداد بازدید : 299

استاد دانشگاه آزاد در جمع یک درصد دانشمندان برتر جهان قرار گرفت

دکتر توفیق الهویرنلو از سوی پایگاه بین المللی تامسون رویترز، جزو یک درصد دانشمندان برتر جهان قرار گرفت.
دکتر توفیق الهویرنلو استاد تمام و مدیر گروه ریاضی کاربردی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی از سوی پایگاه بین المللی تامسون رویترز، جزو یک درصد دانشمندان برتر جهان در تمام رشته ها قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ پایگاه تامسون رویترز یکی از معتبرترین مراجع علمی برای ارزیابی محققان و مجلات تحقیقاتی بین المللی است که هر ساله فهرستی از برترین دانشمندان جهان را پس از ارزیابی های تخصصی منتشر می کند.
دکتر توفیق الهویرنلو به دلیل بیشترین ارجاعات به بیشترین تعداد مقالات و همچنین فاکتورهای اختصاصی مربوط به مجلات علمی از سوی سایت تامسون رویترز به عنوان یک درصد دانشمندان برتر جهان معرفی شد.
الهویرنلو در این خصوص گفت: در این ارزیابی که از سوی سایت تامسون رویترز صورت گرفته، از بین همه محققان جهان در تمامی رشته ها جزو یک درصد آنها قرار گرفته ام؛ همچنین بر اساس پردازش های مختلفی که انجام شده از کشور ایران ٢٠٧ نفر در زمره دانشمندان یک درصد برتر دنیا قرار گرفته اند.
وی خاطرنشان کرد: توزیع دانشمندان برتر در رشته های مختلف یکسان نیست و سهم حوزه ریاضیات، پنج درصد از دانشمندان است که من از دانشگاه آزاد در حوزه ریاضیات تنها منتخب بوده ام.
الهویرنلو علاوه بر انتشار بیش از ١٨٠ مقاله در مجلات بین المللی، مؤلف ٩ کتاب برای دوره های ارشد و دکتری است. وی از سال ٢٠١٢ در زمینه کاری معادلات دیفرانسیل فازی از نظر پایگاه اطلاعاتی اسکوپوس SCOPUS داری رتبه اول جهان است.
این دانشمند برتر در زمان حاضر، سردبیر سه مجله بین المللی معتبر و عضو هیات تحریریه بیش از ١٠ مجله بین المللی ISI است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :