Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 204249
تاریخ انتشار : 17 اسفند 1395 8:46
تعداد بازدید : 318

تمام تجهیزات نیروی دریایی ساخت ایران است

تمام تجهیزات ناوهای کشور ساخت داخل است و به سمت ساخت ناوشکن، زیردریایی و موشک اندازها رفته ایم.
 فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه تمامی تجهیزات نیروی دریایی کشور ساخت ایران است، حمایت از تولیدات داخلی را ضروری دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری مهر؛ امیر دریادار حبیب الله سیاری شامگاه دوشنبه در جمع رسانه های استان گلستان، اظهار کرد: ماموریت نیروی دریایی دفاع از مرزهای آبی، سواحل و جزایر و حفاظت از منابع و منافع کشور است که در زمان دفاع مقدس به خوبی از عهده این ماموریت بر آمد.

وی افزود: در جنگ تحمیلی نیروی دریایی دشمن در هفتم آذرماه سال ۱۳۵۹ پس از ۶۷ روز شکست خورد و ما از مرزهای آبی، سواحل و جزایر و منابع و منافع کشور محافظت کردیم.

سیاری با اشاره به دستاوردهای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: نیروی دریایی تجهیزات محور بوده و برای حضور در دریا باید ناوشکن و زیردریایی داشته باشیم و به همین منظور به سمت ساخت و ارتقای تجهیزات رفتیم.

وی تصریح کرد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، تمامی تجهیزات نیروی دریایی ما غربی بود اما امروز تمام تجهیزات ناوهای کشور ساخت داخل است و به سمت ساخت ناوشکن، زیردریایی و موشک اندازها رفته ایم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: اکنون در جایگاهی قرار گرفته ایم که نیازی به وارد کردن تجهیزات از دیگر کشورها نداریم و این حاصل تلاش تمامی نیروهای مسلح و دانشگاه هاست.

سیاری یادآور شد: ناوشکن جماران به طور کامل ساخت ایران بوده و کشورهای منطقه و فرامنطقه چنین چیزی را باور نمی کنند و ناوشکن دماوند هم پیشرفته ترین ناوشکن منطقه است.

وی تصریح کرد: پیش از پیروزی انقلاب، پیش از جنگ تحمیلی و حتی پس از آن ما زیردریایی را نمی شناخیتم اما اکنون خودمان زیردریایی تولید می کنیم و این قدرت ساخت و ساز موجب می شود که دشمنان فکر تعرض به کشور ما به سرشان نزند.

تمام کارکنان نیروی دریایی در داخل کشور آموزش می بینند

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه تغییراتی در ماموریت نیروی دریایی حاصل شده، گفت: نیروی دریایی اکنون از بندر چابهار تا مدار ۱۰ درجه که طول آن دو هزار کیلومتر و مساحت آن دو میلیون کیلومتر مربع است را پوشش می دهد، زیرا بیش از ۹۰ درصد صادرات و واردات کشور از طریق دریا انجام می شود و ما باید این امنیت را تامین کنیم.

سیاری افزود: خلیج عدن مسیر تمام کشتی هایی است که برای کشور ما بار می برند و می آورند و ما باید در آنجا امنیت برقرار کنیم و این امنیت برای اقتصاد کشور خودش یک دستاورد است.

وی ادامه داد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی تمام کارکنان نیروی دریایی در خارج از کشور آموزش می دیدند اما امروز تمام کارکنان ما در داخل کشور آموزش می بینند.

باید به سمت تولید و مصرف کالاهای داخلی برویم

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به حمایت از تولید کالاهای داخلی اشاره و خاطرنشان کرد: برای رشد اقتصاد کشور و مقابله با بیکاری باید به سمت خرید کالاهای داخلی برویم زیرا با واردات بی رویه، تولید کننده داخلی به جایی نمی رسد.

سیاری افزود: پیشرفته ترین تجهیزات در نیروهای مسلح تجهیزات نیروی دریایی است و وقتی اینها در داخل کشور ساخته می شود به این معنی است که می توانیم به اقتصاد داخلی و توانمندی های جوانان ایران تکیه کنیم.

وی تصریح کرد: در این مقطع حساس زمانی نیاز داریم تا کمر واردات بی رویه اجناس بی کیفیت را بشکنیم و به سمت تولید و مصرف کالاهای داخلی برویم.

به گفته وی، فشار تحریم باعث شده تا دست مان را به سوی کشورهای دیگر دراز نکنیم.

راهیان نور موجب رشد معنوی می شود

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اهمیت کاروان های راهیان نور، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که راهیان نور گنجی است که باید از آن استفاده کنیم و این ارزش ها را به جامعه انتقال دهیم.

سیاری افزود: ما اهل جنگ نبودیم اما دشمنان گمان می کردند ما ضعیف هستیم و هشت سال جنگ را به ما تحمیل کردند اما متوجه شدند که قدرت دفاع از مملکت علاوه بر نیروهای مسلح در بین مردم است.

وی خاطرنشان کرد: جوانان کشور از نقاط مختلف و در بازه سنی ۱۵ تا ۲۵ سال بیشترین حضور را در جنگ تحمیلی داشتند و همگان دیدند که قدرت مردم چگونه پای کار آمد و این مملکت را نجات داد.

سیاری ادامه داد: دشمن به دنبال این بود که خرمشهر را بگیرد و خوزستان را جدا کند و طی یک هفته با حضور در تهران به مصاحبه با رسانه ها بنشیند.

وی بیان کرد: اما دشمن با تمام توانمندی و کمک هایی که از شرق و غرب می شد در مقابل جبهه مردمی کشور ما کم آورد و اینها گنج و ذخیره ای است که باید به جامعه انتقال دهیم.

وی تصریح کرد: راهیان نور یک سفر گردشی است که موجب ایجاد بصیرت می شود و هر فردی که به این سفر می رود با دیدن جلوه های دفاع مقدس به رشد معنوی خواهد رسید.

افتتاح دفتر نمایندگی نیروی دریایی ارتش در گلستان

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به برنامه هایش در استان گلستان گفت: بنده به دعوت دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و بسیج دانشجویی به استان گلستان دعوت شدم تا تفاهم نامه ای برای همکاری با یکدیگر منعقد کنیم.

سیاری افزود: از برنامه های ما می توان به بازدید اساتید دانشگاه، دانشجویان و بسیج دانشجویی از امکانات و توانمندی های نیروی دریایی اشاره کرد و جلسه ای هم در خصوص اهمیت دریا و استفاده از این منابع خدادادی برای کمبودها خواهیم داشت و امیدواریم با این تفاهم نامه و ارتباطات گام های موثری در استان گلستان برداریم.

وی با اشاره به توسعه دریا محور کشور، تصریح کرد: دفتر نمایندگی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در استان گلستان را افتتاح کردیم تا جوانان این منطقه جذب نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران شوند.

وی ادامه داد: استخدام ها برای تامین افسران و مدیران، درجه دارها، تکاوری دریایی و نیروهای دفتری است و اطلاعات آن در رسانه ها اعلام خواهد شد.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :