Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 204298
تاریخ انتشار : 17 اسفند 1395 11:39
تعداد مشاهدات : 212

تولید 2 محصول دارویی تزریقى برای نخستین بار در ایران

به همت متخصصان داخلی دو محصول دارویی جدید برای نخستین بار در کشور تولید شده است. در مجموعه سالانه یک میلیون عدد از دو محلول تزریقی استامنیوفین و لووفلوکساسین تولید و در اختیار بازارهای هدف قرار می گیرد.

سرپرست شرکت داروسازی شهید قاضی گفت: به همت متخصصان داخلی دو محصول دارویی جدید برای نخستین بار در کشور تولید شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری فارس؛ ابوالفضل باباپور امروز اظهار کرد: به همت متخصصان داخلی دو محصول دارویی جدید برای نخستین بار در کشور و در شرکت داروسازى شهید قاضى تولید شده و به بهره برداری می رسد.

وی افزود: محلول تزریقی استامنیوفین و لووفلوکساسین دو محصول اشاره شده هستند که به صورت ویال، آماده مصرف و بدون نیاز به رقیق کردن در کشور تولید و به بازار عرضه خواهد شد.

سرپرست شرکت داروسازی شهید قاضی با اشاره به موارد مصارفی این محصولات در مراکز درمانی و بیمارستان ها تاکید کرد: محصول لووفلوکساسین به عنوان آنتی بیوتیک و در موارد عفونت های عمومی قبل و بعد از عمل های جراحی در بیمارستان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

باباپور، درباره محصول استامنیوفین نیز اظهار داشت: نقش ضددردی استامنیوفین و مصرف در مراکز درمانی در این تولید مورد توجه است.

عضو هیأت مدیره موظف شرکت داروسازی شهید قاضی، ظرفیت تولید برای این محصول در مجموعه تحت مدیریتش را 500 هزار عدد در سال برای هر یک از این محصولات اعلام و تصریح کرد: در مجموعه سالانه یک میلیون عدد از دو محلول تزریقی استامنیوفین و لووفلوکساسین تولید و در اختیار بازارهای هدف قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه برای راه اندازی خط تولید این دو محصول سرمایه گذاری خاصی صورت نگرفته، عنوان کرد: خوشبختانه با توجه به وجود ظرفیت های بالفعل در مجموعه شهید قاضی، سرمایه گذاری خاصی برای این طرح صورت نگرفته بلکه با تبدیل ظرفیت های بالفعل به بالقوه زمینه تولید این دو محصول فراهم شده در حالیکه اگر منبعی برای سرمایه گذاری قرار می گرفت، باید نزدیک به 170 میلیارد ریال از منابع داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری صورت می گرفت.

باباپور در رابطه با تأمین نیاز داخلی تا پیش از این گفت: تأمین نیاز داخلی به این محصول تماماً از طریق واردات انجام می شد که با تولید انبوه در مجتمع شهید قاضی، نیاز داخل از این طریق برآورده خواهد شد.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :