Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 204364
تاریخ انتشار : 18 اسفند 1395 11:25
تعداد مشاهدات : 310

تولید کپسول گیاهی تقویت کننده دستگاه گوارش

کپسول گیاهی پیپرجین جهت تقویت دستگاه گوارش در دانشگاه علوم پزشکی مشهد تولید شد.
رییس مرکز رشد واحدهای فناوری فراورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از طراحی و ساخت کپسول گیاهی تقویت کننده دستگاه گوارش در یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در این مرکز خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ دکتر بیژن ملائکه در این رابطه گفت: کپسول گیاهی پیپرجین جهت تقویت دستگاه گوارش، کمک به هضم و متابولیسم مناسب مواد غذایی، تسکین دردهای گوارشی و درمان سوءهاضمه برای  نخستین بار توسط شرکت دانش بنیان "کیمیا فرآور بوعلی" مستقر در مرکز رشد فرآورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تولید شد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطرنشان کرد: در فرمولاسیون این فرآورده از عصاره گیاهان Black pepper، Long pepper و Ginger استفاده گردیده است.

دکتر ملائکه با اشاره به اینکه ترکیب اصلی موجود در فلفل سیاه و دارفلفل ماده شیمیایی به نام Piperine است گفت: این ترکیب بر فعالیت های متابولیکی در بدن تأثیر می گذارد.

رییس مرکز رشد واحدهای فناوری فراورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: مطالعات فارماکولوژیک نشان داده اند که پیپرین مولد حرارت بوده، فراهمی زیستی مواد مغذی و داروهای تجویز شده همراه با آن افزایش یافته و سبب افزایش سوخت و ساز بدن و کاهش موکوس می شود.

وی تصریح کرد: Gingerol و Shogaol، اجزاء اصلی و فعال در زنجبیل، سبب سرکوب انقباضات معده شده، ترشحات معده را کاهش داده و سبب کاهش استفراغ می شود.

رییس مرکز رشد واحدهای فناوری فراورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: ترکیب گیاهی فلفل سیاه، دارفلفل و زنجبیل به هضم غذا در دستگاه گوارش کمک کرده و همچنین سبب پاکسازی طبیعی بدن می گردد.

 دکتر ملائکه در پایان  افزود: مطالعات متعدد نشان داده است که این فرآورده با ترشح آنزیم لیپاز سبب بهبود عملکرد دستگاه گوارش گردیده و در زمان هایی که هضم به کندی صورت می گیرد و هنگام صرف وعده غذایی سنگین، سیستم گوارشی را تحریک می کند. همچنین این دارو سبب آزادسازی انرژی شده و به جذب سایر مواد مغذی کمک نموده و همچنین ضد نفخ و برطرف کننده ناراحتی های دستگاه گوارش است.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :