Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 204697
تاریخ انتشار : 23 اسفند 1395 8:36
تعداد بازدید : 344

ماشین آلات خط تولید مخازن گاز طبیعی ویژه خودرو ساخته شد

محققان کشور موفق به ساخت ماشین آلات خط تولید مخازن گاز طبیعی ویژه خودرو شدند.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری مهر؛ دکتر مجید ایزدی مجری طرح و رتبه سوم جشنواره خوارزمی  با بیان اینکه شکل دهی فلزات، یکی از مهمترین زمینه های کاری در صنایع مختلف است، گفت: در این میان، شکل دهی با روش «چرخشی» از فناوری بالایی برخوردار بوده که در اختیار چند کشور صنعتی است.

وی افزود: در این طرح، طراحی و ساخت یکی از پیشرفته ترین ماشین های شکل دهی به نام «چرخش گرم» با موفقیت انجام شد که این ماشین از نظر فناوری با پیشرفته ترین ماشین های دنیا مطابقت دارد.

ایزدی با اشاره به ویژگی های برتر این فناوری اظهار داشت: یکی از ویژگی های برجسته این ماشین، استفاده از «سرو هیدرولیک» برای کنترل موقعیت ابزار بوده که می تواند در هر لحظه موقعیت ابزارهایی همچون غلتک شکل دهنده را در یک فضای دوبعدی کنترل کند.

وی ادامه داد: نتیجه این کار در تولید محصولات داخلی بسیار مهم است.

ایزدی اظهار داشت: علاوه بر این دستگاه، تیم طراحی در این شرکت موفق به طراحی دو ماشین مخصوص برای عملیات بُراده برداری شده که در یکی از آنها قابلیت تعویض ابزار وجود دارد به طوری که پنج ابزار مختلف به نوبت تعویض شده و عملیات خاصی بر روی محصول انجام می دهند.

به گفته این محقق، همچنین کارگاه چند ماشین برای آزمایش شامل «هیدرواستاتیک»، «آلتراسونیک» و «نَشتی» طراحی شده است که در تمامی این ماشین ها، نوآوری مد نظر قرار گرفته است.

وی با اشاره به ارزش این کارخانه که مجهز به ماشین آلات کاملاً بومی و ساخت ایرانی است، گفت: ارزش این پروژه در این است که فناوری طراحی و ساخت ماشین آلات خط تولید توسط خودمان به دست آمده است.

به گزارش مهر، طرح «ساخت ماشین آلات خط تولید مخازن گاز طبیعی ویژه خودرو» توسط دکتر مجید ایزدی و با همکاری ابوالفضل مولایی نژاد و محمود درویشی انجام گرفته است؛ این طرح در سی امین جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه سوم طرح های توسعه ای گروه تخصصی مکانیک را کسب کرده است.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :