Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 205284
تاریخ انتشار : 17 فروردین 1396 12:35
تعداد مشاهدات : 262

سناتور جمهوری خواه آمریکا: ایران دشمن تروریست هاست نه حامی آنها

آمریکا روی ایران متمرکز شده است در حالی که خطر اصلی برای جهان عربستان و وهابیت است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از روزنامه کیهان؛ سناتور جمهوری خواه آمریکا در جلسه استماع سنا، خطاب به سناتورهای آمریکایی گفت: آمریکا روی ایران متمرکز شده است در حالی که خطر اصلی برای جهان عربستان و وهابیت است.

«رند پل» سناتور جمهوری خواه آمریکا در جلسه استماع سنا گفت: «آنقدر در مورد ایران دلواپس شده ایم که نقش افراطیون سنی در درگیری های منطقه ای و همچنین تروریسم جهانی را فراموش کرده ایم.» به گزارش ایرنا، این سناتور جمهوریخواه افزود: «روی ایران متمرکز شده ایم و خطر وهابیت را از یاد برده ایم، در حالی که وهابیت، نفرت از آمریکا در سراسر جهان را آموزش می دهد و بودجه لازم برای این امر را تامین می کند.»
به گفته این سناتور بخش اعظم حمایت از تروریست های تکفیری «از طرف عربستان و نه از سوی ایران» فراهم می شود. این سناتور جمهوری خواه آمریکا با توصیه به مقام های کشورش در خصوص اتخاذ رویکردی «متوازن تر» در منطقه افزود: «ایران افرادی را به عقب می راند که بر کشورش فشار وارد می کنند.» وی گفت: شمار زیادی نیروی سنی افراطی در طرف دیگر (جبهه سوریه) حضور دارند که از سوی کشورهای حاشیه خلیج فارس تامین مالی می شوند، امری که در یمن نیز مشاهده می شود.
در همین ارتباط، «نوام چامسکی» نظریه پرداز آمریکایی هم اعلام کرد: «آمریکا ایران را بزرگترین تهدید برای صلح می داند درحالی که سایر جهانیان آمریکا را بزرگترین تهدید می دانند.»
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :