Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 205385
تاریخ انتشار : 19 فروردین 1396 14:8
تعداد مشاهدات : 365

استاد دانشگاه کردستان در فهرست دانشمندان یک درصد برتر دنیا

دکتر سلیمی استاد دانشگاه کردستان بعنوان عضوی از دانشمندان یک درصد برتر دنیا معرفی شد.

دکتر عبدالله سلیمی، استاد تمام دانشگاه کردستان در تازه ترین اعلام پایگاه استنادی طلایه داران علم تامسون رویترز (ISI-ESI) که بر اساس فعالیت 10 سال اخیر پژوهشگران به ارائه فهرستی از دانشمندان برتر دنیا می پردازد، به عنوان عضوی از دانشمندان یک درصد برتر دنیا و یکی از نخبگان برجسته علمی جهان معاصر معرفی شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل ازخبرگزاری ایسنا؛ پایگاه استنادی طلایه داران علم تامسون رویترز (ISI-ESI) به ارائه فهرستی از دانشمندان برتر دنیا می پردازد که هر دو ماه یکبار بر اساس آخرین تحولات در شبکه علم بین الملل روزآمد می شود. مرجعیت علمی مبنای گزینش دانشمندان برتر در پایگاه طلایه داران علم است.

بر اساس اطلاعات استخراج شده در مجموع ۲۲۸ ایرانی طلایه داران علم هستند که از این تعداد ۱۳۹ دانشمند برتر کشور متعلق به دانشگاه های وابسته به وزارت علوم هستند و دانشگاه های صنعتی هم ۴۰ نفر از نخبگان علمی کشور را پرورش داده اند و سهم دانشگاه های علوم پزشکی ۳۷ نفر است.

پژوهشگاه ها و مراکز تحقیقاتی کشور نیز ۳ نفر از دانشمندان برتر بین المللی را به خود اختصاص داده اند. سهم دانشگاه آزاد اسلامی در این فهرست ۹ نفر است.

مرجعیت علمی بر اساس تعداد ارجاعات صورت گرفته به پژوهش های پژوهشگران تعیین می شود و ارجاعات یا استنادها بیانگر میزان استفاده از نتایج پژوهش های منتشر شده هستند. هر اندازه تعداد استنادهای صورت گرفته به پژوهش های یک محقق بیشتر باشد، کیفیت پژوهش های وی بالاتر بوده و این پژوهش ها از طرف جامعه علمی بیشتر پذیرفته شده اند.

ISI برای انتخاب دانشمندان یک درصد برتر دنیا، تعداد استنادهای صورت گرفته به پژوهش های محققان دنیا در ۱۰ سال اخیر را شمارش کرده و این محققان را در ۲۲ رشته موضوعی طبقه بندی می کند؛ سپس این محققان بر اساس تعداد استنادهای دریافتی به صورت نزولی مرتب سازی شده و یک درصد برتر از هر رشته به عنوان دانشمندان برتر انتخاب می شوند.

پروفسور عبدالله سلیمی سال 1346 در شهرستان بانه متولد شده است، وی کارشناسی را در رشته شیمی محض از دانشگاه مازندران در سال 1369، کارشناسی ارشد را در رشته شیمی تجزیه از دانشگاه تبریز در سال 1372 و مقطع دکترا را در رشته شیمی - تجزیه از دانشگاه تربیت مدرس در سال 1377 به پایان رسانده و از سال 1377 تاکنون در دانشگاه کردستان مشغول به تدریس است.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :