Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 205500
تاریخ انتشار : 21 فروردین 1396 8:34
تعداد مشاهدات : 232

5 استاد دانشگاه تبریز در جمع یک درصد دانشمندان برتر دنیا

پنج استاد دانشگاه تبریز در جمع یک درصد دانشمندان برتر دنیا قرار گرفتند.
بر اساس اعلام پایگاه استنادی طلایه داران علم تامسون رویترز (ISI-ESI)، پنج استاد دانشگاه تبریز در جمع یک درصد دانشمندان برتر دنیا قرار گرفتند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ دکتر محمد مقدم واحد، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز با بیان اینکه فهرستی از دانشمندان برتر دنیا هر دو ماه یکبار بر اساس آخرین تحولات در شبکه علم بین الملل اعلام می شود، گفت: بر اساس اطلاعات استخراج شده از این پایگاه علمی جهان، ۲۲۸ پژوهشگر ایرانی در جمع دانشمندان یک درصد برتر دنیا قرار گرفته اند که پنج محقق از دانشگاه تبریز است. 

وی افزود: دکتر علیرضا ختایی در حوزه شیمی و مهندسی، دکتر محمد امجدی و دکتر ابراهیم بابائی در بخش موضوعی مهندسی، دکتر علی رستمی در حوزه ایمنی شناسی و دکتر سیامک طلعت اهری در حوزه مهندسی به ترتیب در این دانشگاه به عنوان طلایه داران علم ایران در جهان به حساب می آیند. 

به گفته دکتر مقدم واحد، تعداد ارجاعات به پژوهش های پژوهشگران و تعداد استنادها به پژوهش های محققان دنیا در ۱۰ سال اخیر از جمله معیار این انتخاب بوده است. 

بر اساس این گزارش، از مجموع ۲۲۸ ایرانی طلایه داران علم، تعداد 181 دانشمند برتر متعلق به دانشگاه های وابسته به وزارت علوم، 35 نفر از دانشگاه های علوم پزشکی، 9 تن از دانشگاه آزاد اسلامی و سه نفر از پژوهشگاه ها و مراکز پژوهشی هستند که دانشگاه تهران دارای بیشترین تعداد دانشمند برتر در بین دانشگاه های کشور است.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :