Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 205637
تاریخ انتشار : 23 فروردین 1396 9:4
تعداد مشاهدات : 191

مرکز نوآوری و فناوری نخبگان مازندران در بابل افتتاح شد

مرکز نوآوری و فناوری مازندران همزمان با سفر رئیس جمهوری در بابل افتتاح شد.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ رئیس بنیاد نخبگان مازندران در این مراسم گفت : مرکز نوآوری و فناوری مازندران با مجوز رسمی و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه اندازی شده است.

محسن جهانشاهی افزود : تولید ، توسعه ، بهبود و ترویج انواع نوآوری و فناوری در قالب شرکت های کوچک و متوسط با رویکرد ایجاد هسته های فناور و در نهایت تشکیل شرکت های دانش بنیان با محوریت فارغ التحصیلان دانشگاهی از جمله وظایف این مرکز است .
وی ادامه داد : حمایت از نخبگان علمی برای تقویت صنایع مازندران ، کمک به ایجاد انواع نوآوری در صنایع با ارزیابی و ارزش گذاری فناوری در صنایع ، ایجاد صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر بخشی از زیر ساخت ها و بسترهای حمایتی برای تولید محصولات نوآورانه از دیگر اهداف ایجاد مرکز نوآوری و فناوری مازندران است.
بنیاد علمی نخبگان مازندران دارای 12 هزار عضو است .
امام جمعه بابل هم در این مراسم گفت : ملتی که به علم مصلح باشد برتمام مشکلات خود می تواند غلبه کند.
حجت الاسلام حسن روحانی افزود : امروز ما می توانیم اگر نواقصی در جامعه وجود دارد با بهره گیری از ظرفیت نخبگان علمی برمشکلات فائق آییم و این امر چیزی بدور از دسترس نیست.
وی اظهار داشت : بسیار خرسندم که این مرکز در ولادت امام علی(ع) که مظهر علم در جهان اسلام مطرح است ، افتتاح شده است.
او ادامه داد: در هیچ دینی به اندازه اسلام برای علم و عالم تا این اندازه ارزش قائل نیست و به صراحت در قرآن بیان شد که آنانی که اهل علم و دانایی هستند نسبت به کسانیکه اهل علم نیستند برتری دارند.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :