Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 205727
تاریخ انتشار : 24 فروردین 1396 13:51
تعداد مشاهدات : 256

دانشگاه تهران در میان ۱۰ موسسه برتر جهان در مهندسی نفت و ساخت

مرکز رتبه بندی دانشگاه های جهان (سی دبلیویوآر) در گزارش رتبه بندی موضوعی دانشگاه های جهان در سال ۲۱۰۷ دانشگاه تهران را جز ۱۰ موسسه برتر در حوزه های مهندسی نفت و ساخت و تولید قرار داده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری مهر؛ بر اساس نتایج اخیر این نظام رتبه بندی، دانشگاه تهران در جایگاه چهارم جهان در حوزه مهندسی نفت و جایگاه دهم جهان در حوزه مهندسی ساخت و تولید قرار گرفته است.

افزون بر دانشگاه تهران نام دو موسسه ایرانی دیگر در این رتبه بندی به چشم می خورد. دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه علم مواد مرکب و دانشگاه صنعت نفت در حوزه مهندسی نفت نیز توانسته اند در میان ۱۰ موسسه برتر جهان در این حوزه ها قرار گیرند.

رتبه بندی موضوعی دانشگاه های جهان موسسه ها را در ۲۲۷ حوزه موضوعی بر پایه شمار مقاله های پژوهشی شان در نشریه های برتر ارزیابی و نام ۱۰ مؤسسه برتر در هر حوزه را منتشر می کند.

داده های لازم برای سنجش عملکرد موسسه ها از پایگاه « Clarivate Analytics » دریافت می شوند.

برای هر حوزه موضوعی در پایگاه «جی. سی. آر.» یا «گزارش استنادی نشریه ها»، نشریات بر پایه «ضریب آیجین» و «امتیاز تأثیر مقاله»، از مقدار بزرگ به کوچک فهرست می شوند. سپس برترین مقاله ها در نشریه های باکیفیت تر شناسایی می شوند.

این روند برای تمامی حوزه های موضوعی انجام و امتیاز موسسه ها بر پایه نمایه نامه علوم و علوم اجتماعی محاسبه می شود.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :