Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 205782
تاریخ انتشار : 26 فروردین 1396 12:46
تعداد مشاهدات : 252

ساخت و تولید برج خنک کننده

شرکت فرابرد شیراز که در حوزه سامانه های خنک کننده فعالیت می کند برج های خنک کننده را تولید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ایران توانا؛ شرکت فرابرد شیراز که در حوزه سامانه های خنک کننده فعالیت می کند توانسته است برج های خنک کننده را با توانمندی متخصصان داخلی تولید کند.

سامانه های خنک کننده که نقشی محوری در بسیاری از صنایع ایفا می کنند، نیازمند تجهیزات و دانش فن خاصی برای عملکرد صحیح و کارآمدی لازم به منظور رسیدن به کیفیت بالاتر هستند. اما دانش فنی و توانمندی تامین و پشتیبانی محصولات فناور این حوزه، اهمیتی بالا دارد که یکی از شرکت های فناور کشورمان تلاش کرده است در این مسیر گام بردارد.

به گفته بردیا فرهود مدیرعامل شرکت فرابرد شیراز، ساخت فن های محوری سیستم‎های خنک کننده آغازی برای کمک به تامین نیاز صنایع و رفع وابستگی به واردات فناوری و تجهیزات این حوزه بوده است.

صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد سازی، نیروگاه ها و سایر صنایع بخش هایی از عرصه گسترده نیازمند این تجهیزات هستند که علاوه بر این صنایع کسب سال ها تجربه فناوران کشور در زمینه تولید فن های محوری سیستم های خنک کننده، توانسته به اجرای پروژه هایی در رابطه با تصفیه خانه‎های آب و ایستگاه پمپاژ و همچنین طراحی و ساخت کامل خطوط تولید لوله‎های GRP کمک کرده است.

مدیرعامل فرابرد با اشاره به ایجاد تحول در بخش‎های برج خنک کننده گفت: علاوه بر اجرای پروژه ها به صورت EPCC و همچنین احداث واحدهای تصفیه آب، تزریق ازن دستگاه های پمپاژ این فعال فناور، تولیـد و تامین کـلیه تجهیزات داخلی برج‎های خنک کننده و کولرهای هوایی از قبیل طراحی و ساخت انواع فن های محوری کامپوزیتی در قطرهای ۵ الی ۴۰ فوت، تنوره‎های فایبر گلاس، قطره گیر، پرکن، نازل، شبکه‎های توزیع آب و همچنین تامین سایر قطعات مکانیکی و الکتریکی از تولید کنندگان مورد تائید را از اقداماتی عنوان کرد که در کنار طراحـی، ساخت و نصب برج های خنک کننده توانسته است به تکمیل این چرخه کمک کند.

فرهود، با اشاره به ایجاد ظرفیت اشتغال برای متخصصان و تکنسین های کشورمان با تولید این تجهیزات گفت: ضرورت حیاتی کشور تامین تجهیزات مورد نیازش از راه نوآوری و تکیه به خلاقیت نیروی انسانی خود است و و جلوگیری از خروج ارز از کشور، مستلزم تکیه بر تحقیق و توسعه و استفاده از نیروهای متخصص جوان تمامی در راستای توسعه محصولات دانش بنیان داخلی است.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :