Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 206766
تاریخ انتشار : 9 اردیبهشت 1396 14:35
تعداد مشاهدات : 265

کشف بیش از 1.5 تن موادمخدر در سیستان وبلوچستان

در درگیری با قاچاقچیان مسلح 1 تن و 523 کیلوگرم مواد مخدر در سیستان و بلوچستان کشف شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایرنا؛  فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: یگان های عملیاتی پلیس استان در درگیری با قاچاقچیان مسلح ضمن دستگیری یک قاچاقچی سابقه دار، یک تن و 523 کیلوگرم مواد مخدر کشف کردند.

سردار حسین رحیمی روز شنبه در تشریح این خبر بیان کرد: ماموران انتظامی شهرستان ایرانشهر با پشتیبانی فنی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان و گسترش چتر اطلاعاتی خود در جنوب استان به سرنخ هایی از فعالیت یک باند بزرگ دست یافتند که نشان می داد اعضای این باند مسلح، مقادیر قابل توجهی مواد مخدر را از مناطق صفر مرزی با استفاده از خودروهای تندرو بارگیری کرده و قصد انتقال به عمق کشور را دارند.
وی اظهار داشت: اعضای این باند که با یک دستگاه خودرو سبک در حال جابه جایی مواد مخدر بودند به صورت مداوم مورد پایش تخصصی یگان های اطلاعاتی قرار داشتند تا اینکه در منطقه بمپور ایرانشهر وارد کمین تکاوران پلیس شدند و در حالی که قصد تغییر مسیر و فرار از منطقه را داشتند، به صورت مسلحانه با تیم های عملیاتی پلیس درگیر شدند.
این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: در این درگیری مسلحانه، ماموران انتظامی ضمن توقیف خودروی حامل مواد مخدر، یک قاچاقچی حرفه ای را دستگیر و در بازرسی خودرو 155کیلوگرم تریاک کشف و ضبط کردند.
وی افزود: در ادامه این عملیات با شناسایی منزل این قاچاقچی، در بازرسی از محل یک تن و 270کیلو گرم تریاک کشف و ضبط و یک دستگاه خودرو دیگر متعلق به اعضای این باند نیز در محل توقیف شد.
سردار رحیمی با اشاره به اجرای یک عملیات موفق پلیسی دیگر در شهرستان سراوان، افزود: در تعاقب اقدامات شبانه روزی، ماموران انتظامی شهرستان سراوان از دپو محموله مواد مخدر در ارتفاعات منطقه 'گُشت' با خبر شده و با اشراف اطلاعاتی محل دپو مواد مخدر را شناسایی و در پاکسازی منطقه 98 کیلوگرم تریاک کشف کردند و تلاش های گسترده برای دستگیری قاچاقچیان ادامه دارد.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :