Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 206767
تاریخ انتشار : 9 اردیبهشت 1396 15:7
تعداد مشاهدات : 197

رقابت های وزنه برداری قهرمانی آسیا

درخشش نمایندگان ایران در دسته 105 کیلوگرم

در پایان رقابت های دسته 105 کیلوگرم مسابقات وزنه برداری قهرمانی آسیا نمایندگان کشورمان درخشیدند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛  پس از درخشش نماینده های کشورمان در حرکت یک ضرب مسابقات وزنه برداری قهرمانی آسیا در دسته 105 کیلوگرم، براری و هاشمی در حرکت دوضرب عملکرد قابل توجهی داشتند.

محمدرضا براری که طلای حرکت یک ضرب را از آن خود کرد در حرکت دوضرب با ثبت وزنه 221 کیلوگرم به مدال طلا رسید و با ثبت 398 کیلوگرم در رکورد مجموع قهرمان شد. 
براری در حرکت دو ضرب ابتدا 206 کیلوگرم را بالای سر برد. در حرکت دوم هم موفق شد 214 کیلوگرم را ثبت کند و در آستانه مدال طلا قرار بگیرد. او در حرکت پایانی باید وزنه 221 کیلوگرم را بالای سر می برد تا مدال طلا به نماینده کره جنوبی نرسد. او این کار را با دقت انجام داد و توانست یک کیلوگرم بالاتر از نماینده کره وزنه بزند. براری با ثبت 221 کیلوگرم طلای دو ضرب و مجموع را برای خود کرد. 
علی هاشمی دیگر نماینده ایران در حرکت یک ضرب عملکرد خوبی داشت و در حرکت دوضرب هم موفق به کسب مدال شد.
وی با 196 کیلوگرم مسابقات دو ضرب را شروع کرد و توانست این وزنه را بالای سر نگه دارد. در حرکت دوم وزنه 206 کیلوگرم را ثبت کرد. هاشمی در حرکت سوم با اینکه از ناحیه زانو به شدت احساس درد می کرد 213 کیلوگرم را با اقتدار بالای سر برد و به مدال برنز حرکت دوضرب رسید. هاشمی در مجموع 384 کیلوگرم ثبت کرد و به مدال برنز رسید.
در حرکت دوضرب پس از براری وزنه بردار کره جنوبی با 220 کیلوگرم روی سکوی دوم آسیا ایستاد.
در حد نصاب رکورد مجموع هم براری با 398 کیلوگرم قهرمان شد و نخستین مدال طلای ایران در مجموع را بدست آورد. 

نماینده کره جنوبی با ثبت 390 کیلوگرم دوم شد و علی هاشمی با 384 کیلوگرم روی سکوی سوم ایستاد و ایران در این دسته با دو نماینده روی سکو رفت.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :