Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 206782
تاریخ انتشار : 10 اردیبهشت 1396 9:25
تعداد مشاهدات : 208

وزنه برداری ایران قهرمان آسیا شد

تیم ملی وزنه برداری ایران موفق شد عنوان قهرمانی آسیا را پس از 5 سال در عشق آباد ترکمنستان به دست آورد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از روزنامه کیهان؛  در آخرین روز از مسابقات وزنه برداری قهرمانی آسیا2017، ابتدا وزنه برداران دسته 105 کیلوگرم به رقابت پرداختند. از ایران محمدرضا براری و علی هاشمی بر روی تخته رفتند که در پایان ایران 3  مدال طلا و 2برنز گرفت. محمدرضا براری با رکورد 177کیلوگرم در یک ضرب طلا گرفت، دوضرب با 221کیلوگرم مدال طلا را به دست آورد و در مجموع با 398 کیلوگرم قهرمان آسیا شد. او سال 2016 نیز قهرمان آسیا شده بود. علی هاشمی دیگر نماینده ایران  با 171 کیلوگرم  در یک ضرب چهارم شد. در دوضرب  با 213 کیلوگرم مدال برنز گرفت و در مجموع دو حرکت با 384 کیلوگرم مقام سوم آسیا را به دست آورد.
حرکت یک ضرب:
علی هاشمی که به تازگی تغییر وزن داده  و به دسته 105 کیلوگرم آمده است،  زودتر از براری بر روی تخته آمد و کار خود را با وزنه 165 کیلوگرم آغاز کرد و توانست آن را مهار کند. او در دومین حرکت پشت وزنه 171 کیلوگرم قرار گرفت و توانست این حرکت را هم با موفقیت پشت سر بگذارد. انوشیروانی سرمربی تیم ملی برای آخرین حرکت هاشمی 177 کیلوگرم را درخواست کرد که هاشمی موفق به مهار آن نشد. او با 171 کیلوگرم به کار خود پایان داد. ایوان افریموف ازبک که مهم ترین رقیب براری برای کسب مدال طلا است در اولین حرکت 170 کیلوگرم را ثبت کرد. محمدرضا براری در اولین حرکت پشت وزنه 175 کیلوگرم قرار گرفت اما موفق به مهار این وزنه نشد  و آن را انداخت.  پس از او افریموف ازبک بر روی تخته آمد و 175 کیلوگرم را ثبت کرد. براری در دومین حرکت باید 176 کیلوگرم را بالای سر می برد که این وزنه را نیز انداخت تا کار برایش سخت تر شود. او در آخرین حرکت باید 177 کیلوگرم را بالای سر می برد که موفق به مهار آن شد و از خطر اوت شدن دور  شد. او مدال طلای یک ضرب را به دست آورد. وزنه بردار ازبک وزنه  178 کیلوگرم را در آخرین حرکت انداخت و مدال نقره گرفت. موچیدا از ژاپن با 172 کیلوگرم مدال برنز را به دست آورد.
حرکت دوضرب:
همانند حرکت یک ضرب هاشمی زودتر بر روی تخته آمد و پشت وزنه 196 کیلوگرم ایستاد و موفق شد آن را بالای سر ببرد و سه چراغ سفید از داوران دریافت کند. او در دومین حرکت 205 کیلوگرم را بالای سر برد تا شرایط خوبی در جدول پیدا کند و به کسب مدال مجموع نزدیک شود. ملی پوش ایران در آخرین حرکت باید 213 کیلوگرم را مهار می کرد تا مدال مجموع را به دست آورد و این وزنه را ثبت کرد  و مدال برنز گرفت. در مجموع با 384 کیلوگرم  مدال برنز گرفت. براری کار خود را در دوضرب با مهار وزنه 206 کیلوگرم آغاز کرد تا خیال ها بابت او راحت شود. او در دومین حرکت 214 کیلوگرم را بالای سر برد تا مدال طلای مجموع  دوضرب خود را قطعی کند. وزنه بردار کره ای وزنه 220 کیلوگرم را ثبت کرد و براری نیز زیر وزنه 221 کیلوگرم قرار گرفت و با مهار آن مدال طلای دوضرب و مجموع را گرفت. وزنه بردار کره ای نیز عنوان نایب قهرمانی آسیا را به دست آورد. ایوان افریموف ازبک در دوضرب خیلی خوب کار نکرد  و با 200 کیلوگرم در دوضرب و مجموع 375 کیلوگرم به کار خود پایان داد.
قهرماني ايران در رقابت با چين
اما در پايان مسابقات وزنه برداری قهرمانی آسیا 2017 به میزبانی عشق آباد ترکمنستان برگزار شد، تیم ملی ایران در رقابت با چین توانست عنوان قهرمانی را به دست آورد.
ایران با ترکیب جابر بهروزی، صالح چراغی و مرتضی بیگلری، ایوب موسوی، علی هاشمی، محمدرضا براری ، همایون تیموری  و وحید ربیعی در این رقابتها حاضر بود در نهایت نیز توانست 5 مدال طلا، 3نقره و 3برنز بگیرد و  عنوان قهرمانی آسیا را به دست آورد.  اين قهرمانى پس از پنج سال بدست آمد. تیم چین نیز نایب قهرمان شد. ازبكستان هم مقام سوم را به دست آورد. هدایت تیم ملی وزنه برداری ایران برعهده سجاد انوشیروانی بود و وحید ربیعی به عنوان مربی و نواب نصیر شلال به عنوان مشاور او را همراهی کردند.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :