Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 207024
تاریخ انتشار : 12 اردیبهشت 1396 13:49
تعداد مشاهدات : 318

باغچه هوشمند سبزی خانگی در اصفهان ساخته شد

2 شرکت دانش بنیان اصفهان موفق به ساخت باغچه هوشمند سبزی خانگی شدند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ 2 شرکت دانش بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان موفق به طراحی و ساخت باغچه هوشمند سبزی خانگی شدند.

روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان روز سه شنبه اعلام کرد: این دو شرکت دانش بنیان با همکاری یکدیگر موفق به ساخت دستگاهی برای تولید محصول های کشاورزی سالم توسط خانواده های ایرانی بر اساس استانداردهای معتبر داخلی و بین المللی شدند.
در این باغچه هوشمند خاک از فرآیند رشد گیاه حذف شده، مصرف آب تا 90 درصد کاهش یافته و استفاده از سموم و آفت کش ها و نور فرابنفش که موجب آسیب به آوند گیاه و افزایش خطرهای ابتلا به سرطان می شود حذف شده است.
شرکت دانش بنیان احیاگران قلب صنعت آسیا (رویشگر) با همکاری شرکت فن آفرینی آلتون مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان موفق به ساخت این باغچه هوشمند شدند.
مدیرعامل یکی از این شرکت های دانش بنیان به ایرنا گفت: تا کنون تعدادی از سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای خرید دانش فنی، تولید و صادرات این محصول مذاکره کرده اند.
محسن کریمیان افزود: تعدادی از این سرمایه گذاران از جمله 15 کشور خارجی در سیزدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی با ما وارد مذاکره شدند.
وی اظهار کرد: این دستگاه با استفاده از دانش کشت بدون خاک و با هدف رشد و بهبود صنعت کشاورزی و دامداری کشور و صرفه جویی در مصرف انرژی ساخته شده است.
کریمیان با اشاره به تمایل خانوارهای ایرانی به سلامت خانواده و مصرف محصولات ارگانیک و جذابیت کشت خانگی، گفت: این دستگاه برای گیاهان دارویی و زینتی نیز کاربرد دارد.
مدیرعامل یکی دیگر از 2 شرکت طراحی کننده باغچه هوشمند خانگی نیز گفت: متخصصان این شرکت توانستند با استفاده از دانش هیدروپونیک در دستگاه نانو فارم رویشگر، این محصول را طراحی کنند.
امیرعلی شریفیان ادامه داد: در این دستگاه با استفاده از آب مغناطیسی، یون های محلول در آب، جذب گیاه شده و با استفاده از حداکثر ظرفیت گیاه، مقدار کشت آن را در مساحت یکسان چهار برابر و سرعت رشد آن را تا شش برابر افزایش می دهد.
وی تصریح کرد: این دستگاه برای مصرف کنندگان خانگی باعث حذف زمان و مکان در کشت سبزی خانگی می شود.
باغچه هوشمند سبزی خانگی در سیزدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی توسط وزیر علوم، تحقیقات و فناوری رونمایی شد.
شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به عنوان نخستین سازمان موسس مراکز رشد و پارک های علم و فناوری در کشور فعالیت اجرایی خود را از سال 1380 با هدف حمایت و هدایت شرکت ها و موسسات دانش بنیان آغاز کرد و اکنون حدود 480 شرکت دانش بنیان با اشتغال بیش از 6 هزار و 500 دانش آموخته دانشگاهی در آن مستقر هستند.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :