Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 207061
تاریخ انتشار : 13 اردیبهشت 1396 8:51
تعداد مشاهدات : 297

مرکز رشد فناوری کشاورزی خوزستان افتتاح شد

ساختمان مرکز رشد فناوری کشاورزی خوزستان در اهواز به بهره برداری رسید.  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ احمد نادری رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان در حاشیه افتتاح این مرکز اظهار کرد: مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان یکی از قطب های اصلی تحقیق و آموزش کشور است که وظیفه تحقیق در راستای رفع چالش های بخش کشاورزی را بر عهده دارد.

وی افزود: کار اصلی ما در تحقیق، معرفی ارقام جدید، رفع مشکلات مرتبط با تولید در بخش کشاورزی و ایجاد بستری برای افزایش محصول و پایداری آن و کم نهاده کردن تولیدات کشاورزی با نگرش ملاحظات زیست محیطی و غذای سالم است.

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان ادامه داد: مرکز رشد کشاورزی نیز با هدف توسعه فناوری های دانش بنیان در بخش کشاورزی افتتاح شده است. به این معنا که از این پس شرکت های دانش بنیانی که فناوری های نو دارند که می توانند با اهداف تحقیقات کشاورزی سازگار باشند و راه را برای افزایش تولید باز کنند، در اینجا مستقر می شوند و با حمایت مالی پارک علم و فناوری و مرکز رشد و استفاده از مجموعه آموزشی مرکز تحقیقات، کار خود را پیش ببرند تا به فروش فناوری در عرصه تولیدات کشاورزی برسند.

نادری با اشاره به ساختمان مرکز رشد، گفت: این ساختمان در فاز اول با زیربنای 250 مترمربع بهره برداری شد و در حال حاضر 16 شرکت در این مرکز مستقر هستند. در فاز بعدی این تعداد تا 30 شرکت قابل افزایش است. ضرورت دارد که آزمایشگاه ها نیز به روز شوند و این از برنامه های آینده است. ما برای بهینه کردن امکانات نیازمند حمایت های استانی و ملی هستیم.

وی با بیان اینکه ساختمان مرکز رشد در گذشته متعلق به خود مرکز تحقیقات بوده و با تغییرات و جابجایی برای مرکز رشد در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: ما از محیط استفاده بهینه انجام دادیم و با چابک سازی و بهره وری تلاش کردیم که هزینه اضافه ای نداشته باشیم و به جز تجهیزات آزمایشگاهی و اداری که مبلغ آن حدود صدمیلیون تومان از منابع داخلی خود مرکز بوده است، هزینه ای برای ساخت و ساز ساختمان انجام نشد.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :