Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 207065
تاریخ انتشار : 13 اردیبهشت 1396 9:52
تعداد مشاهدات : 231

39 ایرانی در بین یک درصد دانشمندان برتر جهان

نام دانشمندان برجسته علوم پزشکی ایرانی در میان یک درصد دانشمندان برتر جهان قرار گرفت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ نتایج جدید رتبه بندی دانشمندان جهان در سال 2017 اعلام شد و نام دانشمندان برجسته علوم پزشکی ایرانی در میان یک درصد دانشمندان برتر جهان قرار گرفت.

نتایج جدید رتبه بندی دانشمندان، دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی برتر دنیا مربوط به ماه مارس سال ۲۰۱۷ میلادی نظام رتبه بندی ESI یا همان Essential Science Indicators  اعلام شده است و تعداد دانشمندان برتر علوم پزشکی کشور که در گروه یک درصد دانشمندان پُراستناد دنیا قرار گرفته اند به ۳۹ نفر افزایش یافته است.

سهم دانشگاه های علوم پزشکی کشور از این دانشمندان، شامل ۲۲ نفر از دانشگاه علوم پزشکی تهران، سه نفر از دانشگاه های علوم پزشکی تبریز، مشهد و بقیه الله، دو نفر از هریک از دانشگاه های علوم پزشکی شهید بهشتی، اصفهان، شیراز و یک نفر از هریک از دانشگاه های علوم پزشکی ایران و زنجان است.

بر اساس اعلام گروه علم سنجی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، مبنای این رتبه بندی گردآوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات یک درصد مقالات دارای بیشترین استنادات در پایگاه اطلاعاتی ISI Web of Sciences در فاصله ۱۰ سال و ۱۲ ماه از اول ژانویه ۲۰۰۶ تا پایان دسامبر ۲۰۱۶ بوده است و اطلاعات آن هر دوماه یک بار روزآمد می شود.

فهرست دانشمندان یک درصد پُراستناد برتر علوم پزشکی کشور در ماه مارس ۲۰۱۷ نظام رتبه بندی بین المللی ESI در دو شکل براساس رتبه برحسب تعداد استنادات در کل مقالات و موضوعات (All Fields) مرتب شده است و سپس فهرست دانشمندان یک درصد برتر علوم پزشکی کشور به تفکیک رشته موضوعی مقالات آنها مرتب شده است.

بر اساس فهرست دانشمندان یک درصد برتر علوم پزشکی کشور به تفکیک رشته موضوعی برحسب تعداد استناد نسخه ماه مارس سال ۲۰۱۷ نظام رتبه بندی بین المللی ESI Essential Science Indicators ، دکتر فرشاد فرزادفر، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و رئیس مرکز تحقیقات بیماری های غیرواگیر پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران، در سطح جهانی موفق به کسب رتبه جهانی 566 در حوزه پزشکی بالینی در میان تمام دانشمندان جهانی این رشته و در میان دانشمندان ایرانی گروه پزشکی در رتبه نخست قرار گرفته است.

دکتر فرزادفر، رئیس مرکز تحقیقات بیماری های غیرواگیر پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران و محقق برگزیده علوم بالینی و سلامت جشنواره های مختلف کشور برای چهارمین سال متوالی است که در میان یک درصد دانشمندان برجسته جهان قرار می گیرد.

لازم به ذکر است در گزارش رتبه بندی بین المللی ESI در ماه مه سال 2016 میلادی نیز وی موفق به کسب عنوان یک درصد برتر دانشمندان دنیا شده بود.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :