Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 207247
تاریخ انتشار : 16 اردیبهشت 1396 8:46
تعداد مشاهدات : 234

ایران نقش بسیار مثبتی در سوریه دارد

بسام صباغ: ایران و روسیه دوستان و متحدان قدرتمند ما هستند که نقش بسیار مثبتی در تحولات سوریه دارند  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ سفیر سوریه در وین با تقدیر از نقش مثبت جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات آستانه ، بر ادامه همکاری با ایران برای ایجاد صلح و حفظ تمامیت ارضی کشورش تاکید کرد.

  «بسام صباغ» گفت:ایران و روسیه دوستان و متحدان قدرتمند ما هستند که نقش بسیار مثبتی در تحولات سوریه دارند و ما به همکاری نزدیک با این کشورها ادامه خواهیم داد.
رئیس نمایندگی سوریه در سازمان های بین المللی مستقر در وین، به برگزاری دور تازه مذاکرات آستانه با تقدیر از نقش ایران در این رویداد اشاره کرد و افزود: علت اصلی حضور ما در هر مذاکره ای ایجاد صلح و ثبات در سوریه و حفظ وحدت و تمامیت ارضی کشورمان است.
در چهارمین دور از مذاکرات دو روزه سوری آستانه که به ابتکار ایران، روسیه و ترکیه شکل گرفته، مسائل مختلفی برای حل سیاسی بحران سوریه با حضور هیات های دولتی و نمایندگان مخالفان، دی میستورا نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه، هیات های نظارتی آمریکا، اردن و همچنین قزاقستان به عنوان میزبان بررسی شد.
حسین جابری انصاری و سدات اونال معاونان وزیران خارجه ایران و ترکیه و الکساندر لاورنتیف نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور سوریه، عصر پنجشنبه و در پایان نشست سوری-سوری در پایتخت قزاقستان، تفاهم نامه تشکیل چهار منطقه کاهش تنش در سوریه را امضا کردند که آغاز برنامه ریزی برای اجرای آن 16 اردیبهشت اعلام شده است.
 روز جمعه نمایشگاه عکسی در محل ساختمان نمایندگی دائم روسیه نزد سازمان های بین المللی در وین برگزار شد که در آن عکس های فتوژورنالیست های خبرگزاری اسپوتنیک و شبکه خبری VGTRK روسیه از تحولات میدانی سوریه به نمایش در آمد.
صباغ در گفت وگو با ایرنا، برگزاری این نمایشگاه عکس را اقدام بسیار مهمی دانست که حاصل تلاش خبرنگارانی است که جان خود را به خطر انداخته اند تا حقیقت را در پیش چشم افکار عمومی قرار دهند.
وی یادآورشد: اکنون شاهد اخبار جعلی و تبلیغات سوء فراوانی بخصوص از طریق شبکه های اجتماعی هستیم و نشان دادن چنین عکس هایی که از نزدیک صحنه واقعیت گرفته شده برای اطلاع افکار عمومی از حقیقت بسیار مهم است.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :