Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 207357
تاریخ انتشار : 17 اردیبهشت 1396 12:40
تعداد مشاهدات : 244

بسام ابوعکر: قدردان ایرانیم، ایران حامی اصلی فلسطین است

بر این باورم که ایران چه در سطح مردمی و چه در سطح رسمی از مبارزات ملت فلسطین بر ضد اشغالگران حمایت می کند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ شهروندان فلسطینی با محکوم کردن اظهارات خصمانه و بی اساس سخنگوی ابومازن علیه ایران و هشدار درباره پیامدهای منفی این اتهام زنی تاکید کردند ایران همواره از ملت فلسطین در رویارویی با اشغالگران صهیونیستی و نبرد آزادیبخشی این ملت حمایت کرده است.

 در حالی که ملت فلسطین وارد نبرد خود برای پشتیبانی از اسیرانی شده است که دست به اعتصاب غذای آشکار در زندان های رژیم اشغالگر صهیونیستی زده اند، سخنگوی ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین به اظهارنظر علیه جمهوری اسلامی ایران پرداخت، در حالی که ایران همچنان از مهمترین حامیان مسئله فلسطین است.

«بسام ابوعکر» از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین می گوید: هر جر و بحث و کشمکش در اظهارنظر و ناسزاگویی رسانه ای تحت هیچ شرایطی به نفع مسئله فلسطین نیست، در هر حال برخی مسائل گاهی مطرح می شود که از سوی طرف های مختلف به آن واکنش صورت می گیرد، ارزیابی من این است که باید به شکل اساسی و ریشه ای و عمیق درباره روابط تاریخی میان ملت ایران و ملت فلسطین و رهبران ایران که از ملت ما در رویارویی با اشغالگران حمایت می کنند، فکر کنیم.

جامعه فلسطین بر این باور است که چنین اظهاراتی که طی آن ابوردینه مدعی شده است که جمهوری اسلامی ایران مسئول شکاف و دودستگی است، بی پایه و اساس است و می تواند به روابط تاریخی میان دو ملت خدشه وارد کند.

«سعید نخله» عضو کمیته گروه های ملی و اسلامی فلسطین هم می گوید : ما به شعله ور کردن آتش درگیری در منطقه عربی نیاز نداریم، ما به اتهام زنی به این طرف یا آن طرف نیاز نداریم، بلکه به تفاهم نیاز داریم تا به یک باور کامل برسیم مبنی بر اینکه، نباید کسانی را که از ملت فلسطین حمایت می کنند و از مسئله آنها دفاع می کنند و در کنارشان می ایستند، با کسانی که بر ضد ملت فلسطین عمل می کنند، مقایسه کنیم و در یک ردیف قرار دهیم، باید چنین اظهارنظرهایی را در تمام اشکالش پایان دهیم، نباید اتهام بزنیم بلکه باید همواره و همیشه برای نزدیک کردن دیدگاه ها تلاش کنیم.

با وجود این اظهارات غیر مسئولانه ای که جمهوری اسلامی ایران را متهم می کند که چنین اظهاراتی هیچ ارزشی برای ملت فلسطین ندارد، ملت فلسطین ارزش و احترام فراوانی برای ایران قائل هستند که همواره از ملت فلسطین در رویارویی با اشغالگران صهیونیستی و نبرد آزادیبخشی این ملت حمایت کرده است.

بسام ابوعکر از رهبران جنبش جهاد اسلامی می گوید : بر این باورم که ایران چه در سطح مردمی و چه در سطح رسمی از مبارزات ملت فلسطین بر ضد اشغالگران و همان دشمنی که منطقه را هدف قرار داده، حمایت می کند که مستلزم این است که همه با مسئولیت پذیری بالاتری با آن تعامل کنند و به روابط تاریخی میان ملت فلسطین و ملت ایران در چارچوب رویارویی با این دشمن و این چالش واقعی امت عربی و اسلامی نگاه کنند، رابطه ما با ملت و رهبران ایران، رابطه تاریخی است، رابطه ای است که با حمایت واقعی ایران از ملت فلسطین و قرار گرفتن این کشور در کنار ما در تمام نبردهای ملت مان با اشغالگران است و ما نیز خواهان افزایش این حمایت و پشتیبانی سیاسی و مادی در تمام سطوح هستیم، ما نیز از طرف فلسطینی امیدواریم که وارد نبرد اتهام زنی و ناسزاگویی رسانه ای نشویم، زیرا هرگز به نفع مسئله محوری و مرکزی ما یعنی مسئله فلسطین و مسئله اسیران نیست.

جمهوری اسلامی ایران همچنان حامی و پشتیبان اول و اصلی ملت فلسطین در زمینه مادی و نظامی است و ملت فلسطین نقش ایران در حمایت از مسئله فلسطین را ارج می نهد.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :