Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 207365
تاریخ انتشار : 17 اردیبهشت 1396 13:58
تعداد بازدید : 251

تولید 3 میلیون تن ورق گرم در ایران برای اولین بار

در حال حاضر تولید ورق گرم در ایران به ۳ میلیون تن افزایش یافته است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان؛ بهمن آبادی تولید کننده ورق گرم در ایران با اشاره به اینکه در سال اشتغال زایی و اقتصاد مقاومتی برای اولین بار توانستیم ورق گرم را به تولید داخلی برسانیم، گفت: در حال حاضر تولید ورق گرم در ایران به ۳ میلیون تن افزایش یافته و این موضوع نقش مؤثری در خروج از رکود و اقتصاد مقاومتی دارد.

 
این تولید کننده ورق گرم با اشاره به اینکه ورق گرم در ایران کاملاً با محیط زیست سازگاری دارد، افزود: در این صنعت از آخرین تکنولوژی های روز دنیا استفاده شده و در بحث تأمین خوراک آن نیز به خود کفایی رسیده ایم.
 
وی افزود: با ایجاد این ۳ میلیون تن ورق گرم در کشور یک و نیم میلیون تن صادر و یک و نیم میلیون تن صرف تولیدات داخلی می شود.
 
بهمن آبادی اظهار داشت: خط تولید ورق گرم در جنوب کشور راه اندازی شده و با ایجاد این خط تولید ۲ هزار نیروی اشتغال مستقیم و ۲۰ هزار نیروی غیر مستقیم مشغول به فعالیت شده اند.
 
وی در ادامه افزود: با وجود مشکلاتی که در دوران تحریم برای صنایع فولادی ایجاد شده بود ما توانستیم ۵۵ میلیون تن فولاد تولید کنیم که ۴۰ میلیون تن از آن صرف مصارف داخل کشور و ۱۵ میلیون تن آن صادر شده است.
 
وی با اشاره به اینکه قیمت های فولاد در جهان توسط شرکت های چینی تعیین می شود، افزود: سیاست گذاری های بازار چین باعث شده تا ظرفیت ها افزایش یابد، اما تولید کاهش چند برابری پیدا کند.

بهمن آبادی یادآور شد: ایران توانسته در بحث فولاد نیز به خود کفایی برسد و خود بزرگترین صادر کننده DR شده است.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :