Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 207394
تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1396 10:17
تعداد مشاهدات : 341

کیسه های نانویی با استحکام بالا ساخته شد

محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید کیسه و نایلون هایی با فناوری نانو شدند.  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری مهر؛ محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید کیسه و نایلون هایی با فناوری نانو شدند که می تواند در بیمارستان ها استفاده شود . این کیسه ها جایگزین مناسبی برای کیسه ها کنونی هستند.

 بررسی محصولات نانو و ارائه تاییدیه نانو مقیاس به آنها از جمله فعالیت های مهم ستاد توسعه فناوری نانو از ۳ سال گذشته بوده است. در واقع بررسی مواد و محصولات تولید و عرضه شده در حوزه فناوری نانو، سبب شفافیت بازار محصولات نانو شده و به ارتقای کیفی این محصولات و افزایش اعتماد مصرف کنندگان کمک می کند.

یکی از این محصولات که توسط یک شرکت دانش بنیان به تولید رسیده است، کیسه پلاستیکی حاوی نانو ذرات و نایلون مقاومت بالا حاوی نانوذرات است.

 کیسه های پلاستیکی کاربرد فراوانی در زندگی بشر دارند. یکی از مشکلاتی که کارکنان بیمارستانی در مورد کیسه های زباله و فروشندگان میوه و تره بار در مورد کیسه های میوه عنوان می کنند مقاومت کششی بسیار کم کیسه های مصرفی است.

 این کیسه هایی که با فناوری نانو در یک شرکت دانش بنیان به تولید رسیده اند در مقابل کوچک ترین فشاری پاره نمی شوند و وزن زیادی را تحمل می کنند. به طور کلی، دوام و استحکام کیسه های پلاستیکی از مهم ترین عوامل در ساخت آن ها است.

اغلب کیسه های پلاستیکی از پلی اتیلن ساخته شده اند. این کیسه ها در برخی موارد به دلیل استحکام کششی پایین دچار پارگی می شوند. از این رو استفاده از نانوذرات جهت بهبود خواص استحکام کششی کیسه ها مورد توجه محققان و صنعت گران قرار گرفته است.

این کیسه ها و نایلون های پلاستیکی توسط ستاد ویژه توسعه فناوری نانو مورد تایید قرار گرفته اند و اکنون در بازار موجود است.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :