Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 207421
تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1396 10:59
تعداد مشاهدات : 339

افتتاح خط ریلی تهران - همدان با حضور رئیس جمهور

خط آهن تهران – همدان به طول 276 کیلومتر و با اعتبار 9700 میلیارد ریال به بهره برداری رسید. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری  صدا و سیما؛ طول راه آهن تهران – همدان ۲۶۸ کیلومتر است و برای آن ۹ هزار و هفتصد میلیارد ریال اعتبار از اعتبارات وزارت راه و شهرسازی تاکنون هزینه شده است.

 
مدیر کل راه وشهرسازی استان همدان با اشاره به اینکه ریل گذاری این مسیر و عملیات ساخت راه آهن به عهده این وزارت است، گفت: عملیات بهره برداری از راه آهن نیز به عهده شرکت راه آهن جمهوری اسلامی است.
 
احداث خط راه آهن تهران – همدان سال ۸۳ در سفر رهبر معظم انقلاب به استان همدان تصویب شد. 
 
امسال این طرح با قوت بیشتری پیگیری شد و سه نوبت نیز معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه و نیز وزیر راه و شهرسازی و معاونان وی برای بازدید از این طرح و اختصاص اعتبار لازم به استان همدان سفر کردند.
 
عملیات ریل گذاری این مسیر امسال از ۷۰۰ متر در روز آغاز شد و تا ۱۷۲۰متر در مراحل پایانی نیز پیش رفت. 
 
ریل راه آهن همدان – تهران در نزدیکی دو راهی دانشگاه آزاد اسلامی این شهر و روستای رباط شورین قرار دارد.
 
آنطور که مدیر کل راه و شهرسازی گفته است، تا دو سال آینده که طرح کامل شود و قطار به شهر همدان برسد، کاربری آن باری خواهد بود و پس از تکمیل اعتبارات و زیر ساختهای لازم راه آهن جمهوری اسلامی قطار مسافربری را به استان همدان اختصاص خواهد داد و با بهره برداری از آن علاوه بر امنیت بیشتر جانی، مسافران منطقه غرب کشور هم میتوانند در آغاز ورود به همدان، از خدمات سفر ریلی بهره ببرند.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :