Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 207571
تاریخ انتشار : 20 اردیبهشت 1396 9:30
تعداد مشاهدات : 325

انحصار تولید علم دینی در پاسخ گویی به شبهات شکسته شده است

بزرگ ترین مرکز داده خاورمیانه در حوزه علمیه خواهران است و این مرکز یک بستر امن در حوزه علمیه است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاودهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری رسمی حوزه؛ مدیر حوزه های علمیه خواهران با بیان این که مدرسه سطح سه را بنا خواهیم کرد گفت: ۵هزارمتر زمین برای تأسیس مجموعه سطح دو در نظر گرفته ایم که مراحل مقدماتی آن انجام شده است.

حجت الاسلام والمسلمین جمشیدی،،امروز در مراسم افتتاح مدرسه علمیه فاطمه معصومه(س) پردیسان (آیت الله ایروانی) با اشاره به جایگاه ممتاز حوزه های علمیه خواهران، گفت: امروز حوزه علمیه خواهران با بیش از 500 مدرسه علمیه در سطح کشور و بیش از 80 هزار  طلبه خواهر مشغول به تحصیل و 90 هزار فارغ التحصیل ظرفیت بزرگی را فراهم کرده است و در بسیاری از زمینه های علمی و پژوهشی و تبلیغی حضور مؤثر دارد.

وی به فعالیت حوزه خواهران در فضای مجازی اشاره کرد و بیان داشت: بزرگ ترین مرکز داده خاورمیانه در حوزه علمیه خواهران است و این مرکز یک بستر امن و مطمئن را برای ذخیره و پالایش و ظرفیت سازی اطلاعات موجود در حوزه علمیه دارد و اکثر نهادهای بزرگ حوزوی از این مرکز داده استفاده می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین جمشیدی با بیان این که  مدرسه سطح سه را بنا خواهیم کرد گفت:  ۵هزارمتر زمین برای تأسیس مجموعه سطح دو در نظر گرفته ایم که مراحل مقدماتی آن انجام شده است.

عضو جامعه مدرسین با بیان این که هر مدرسه علمیه یک قطب علمی و آموزشی و فرهنگی برای شعاع پیرامونی خود است، اظهار داشت: حوزه های علمیه خدماتی از قبیل تأمین مبلّغ و تشکیل کارگاه آموزش دینی و تشکیل «ان جی او» را به جامعه ارائه می دهند و همچنین در کنار هر مدرسه یک کانون قرآن وجود دارد و فارغ التحصیلان حوزه به نشر معارف قرآنی و کارهای علمی و پژوهشی می پردازند.

* فعالیت 9 هزار طلبه در شبکه کوثر بلاگ

شبکه کوثر بلاگ مشغول تولید محتوای دینی هستند و بزرگ ترین شبکه اجتماعی آموزشی و پژوهشی و علمی حوزوی را تحت عنوان کوثر نت با فعالیت 30 هزار عضو فعال دارا است و فعالیت های مدیریتی، فرهنگی و تبلیغی در این شبکه انجام می شود.

مدیر حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور به ظرفیت عظیم حوزه های علمیه خواهران برای کاهش آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: حوزه های علمیه خواهران با تغییر فرهنگ اجتماعی حتی در اقتصاد و سیاست هم تأثیرگذار باشیم زیرا اسلام و انقلاب نیاز به حضور در صحنه دارد .

وی همچنین خاطرنشان کرد: همه ما وظیفه داریم  چهره غبارآلودی که  داعش و گروه های وهابی تکفیری از اسلام نشان داده اند را از چهره اسلام بزداییم و اگر داعش از چند هزار خانم برای حضور در فضای مجازی استفاده می کند بانوان طلبه نیزهم مسؤولیت دارند که در مقابل آن ها حضور فعال داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین جمشیدی افزود: باید در مناطق مختلف شهر قم مدارس علمیه خواهران تأسیس شود زیرا قم کانون علم است و بیش از 100 هزار خانوار روحانی در قم زندگی می کند و اگر در کنار برادران طلبه که به تبلیغ می روند همسر و فرزندان آن ها هم به تبلیغ آشنا باشند موفقیت بیشتری در تبلیغ خواهند داشت.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: مجموعه تلاش ها به جایی رسیده است که اگر تا دیروز تولید علمی و تولید نظریه و اندیشه و پاسخ گویی به شبهات مخصوص حوزه علمیه برادران و یا جامعه الزهرا بود الآن انحصار تولید علم شکسته شده است و اختصاص به حوزه ای ویژه ندارد و ما در المپیاد علمی که در سال گذشته برگزار شده بود ده نفر از حائزان رتبه از حوزه های پراکنده در سطح کشور بودند.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :