Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 207746
تاریخ انتشار : 23 اردیبهشت 1396 9:28
تعداد بازدید : 220

رشد و بالندگی دموکراسی در ایران کشورهای عربی را به هراس انداخته است

عادل المانع: رشد و بالندگی دموکراسی در ایران کشورهای عربی حوزه خلیج فارس را به هراس انداخته است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ سردبیر روزنامه السیاسة عراق در مصاحبه ای گفت که رشد و بالندگی دموکراسی در ایران کشورهای عربی حوزه خلیج فارس را به هراس انداخته و آنها را به مقابله مجبور کرده است.

"عادل المانع" سردبیر روزنامه السیاسة عراق به تشریح عدم وجود هرگونه دموکراسی در کشورهای عربی و بررسی دموکراسی در ایران پرداخت.

سیستم حکومتی در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس از سوی استعمارگران تعریف شده است

وی در این مصاحبه گفت: هر آنکه مدعی است که در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس دموکراسی وجود دارد، فردی متوهم است. سیستم حکومتی در این کشورها از سوی نظام های استعمارگر تعریف شده که در گذشته انگلیس این نقش را ایفا می کرده و امروز آمریکا این اقدام را انجام می دهد. شاهد آن هستیم که در تمامی این کشورها قدرت به صورت موروثی انتقال می یابد و حتی اگر درباره آزادی بیان و آزادی مطبوعات نیز صحبت شود تصمیم نهایی در دستان خاندان حاکم بر این کشورها است. در واقع تشکیل مجلس شورای همکاری خلیج فارس که با عضویت شش کشور عربی حاشیه خلیج فارس شکل گرفته هدفی جز مقابله با محور مقاومت ندارد حال آنکه محور مقاومت برای مقابله با رژیم صهیونیستی ایجاد شده است. البته باید گفت که عمان در میان کشورهای شورای همکاری خلیج فارس همواره مواضعی همراه با حکمت و تفکر داشته و اکثرا مواضعی متفاوت با 5 کشور دیگر که شامل امارات، بحرین، قطر ، کویت و به سرکردگی عربستان بوده، داشته است.

رشد و بالندگی دموکراسی در ایران کشورهای عربی حوزه خلیج فارس را به هراس انداخته است

المانع در ادامه این مصاحبه گفت: استعمار جهانی که بر کشورهای عربی حوزه خلیج فارس سیطره دارد این کشورها را به سوی دو موضوع مجبور کرده اند. از این کشورها خواسته شده تا در مقابل همسایه مسلمان خودشان که جمهوری اسلامی ایران است بایستند. این در حالی است که ایران دموکراسی آشکار و عیانی را ایجاد کرده و انتخاب های متعددی در این کشور برگزار می شود و سازمان ها و موسسات مختلفی وجود دارد. در نتیجه موفقیت ایران در این جنبه سیاسی و برخورداری ایران از حکمت سیاسی بالا، آمریکا را مجبور کرد که در برابر ایران و در موضوع برنامه هسته ای کوتاه بیاید. رشد و بالندگی ایران که در نتیجه انتخابات دموکراتیک در این کشور حاصل شده، کشورهای عربی حوزه خلیج فارس را مجبور کرده که با دیکتاتوری که دارند به مقابله با این دموکراسی بپردازند و اگر این اقدام را نکنند از سوی ملت های خود برای تشکیل دولتی دموکراتیک که برخواسته از رای ملت باشد تحت فشار قرار خواهند گرفت.

همکاری کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی کاملا آشکار شده است

وی افزود: موضوع دیگر که کم اهمیت نیز نمی باشد موضوع همکاری کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی است. این همکاری کاملا آشکار شده و دلیل آن را نیز می توان وجود سفارت اسرائیل در قطر بیان کرد. همکاری قطر با اسرائیلی ها کاملا به صورت مستقیم بوده و در این زمینه سعودی ها نیز وارد شده و با رژیم صهیونیستی همکاری می کنند. دلیل آشکار بر این موضوع، سخنان "محمد بن سلمان" جانشین ولیعهد عربستان و وزیر دفاع این کشور بوده که گفته بود امکان ندارد که عربستان بتواند با ایران همکاری کند چون رویکردها کاملا متفاوت است. این سخنان در واقع دلیلی برای افزایش همکاری ها میان عربستان و اسرائیل است این در حالی است که این همکاری برخلاف چیزی است که ملت های عرب خواهان آن هستند.

سردبیر روزنامه السیاسة عراق اضافه کرد: هر آنکه گمان می کند که کشورهای عربی به سوی ثبات و استقرار پیش می روند متوهم بوده و این حکومت های دیکتاتوری به سوی تشدید طائفه گری پیش می روند و این حکومت های دیکتاتوری باعث ایجاد سازمان های تروریستی نظیر القاعده و داعش شدند. چه کسی داعش را ایجاد کرد و تسلیحات مورد نیاز آنها را تامین کرد. تردیدی وجود ندارد که این موضوعات به کمک پول هایی بود که از سوی عربستان و امارات و کشورهای حوزه خلیج فارس تامین شده است.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :