Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 208370
تاریخ انتشار : 1 خرداد 1396 9:37
تعداد بازدید : 268

ایران ارزانترین مقصد گردشگری جهان

مجمع جهانی اقتصاد برای سومین سال متوالی ایران را بعنوان به صرفه ترین مقصد گردشگری در جهان معرفی کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزای صدا و سیما؛ مجمع جهانی اقتصاد برای سومین سال متوالی ایران را به عنوان مقرون به صرفه ترین مقصد گردشگری در جهان برای گردشگران خارجی معرفی کرد.

به گزارش پایگاه خبری پرس تی وی ، این مجمع در گزارش شش ماهه خود اعلام کرد ایران در زمینه هزینه های گردشگری ارزان ترین مقصد گردشگری جهان محسوب می شود و بازدید از کشورهای دیگر مانند مصر، مالزی، روسیه، ترکیه، یونان، اسپانیا، ایالات متحده، فرانسه و ایتالیا پرهزینه تر از ایران است.
در انتهای این فهرست نام 10 کشور شامل پرو، استرالیا، دانمارک، سنگال، نروژ، ایسلند، باربادوس، انگلیس و سوئیس آمده که گران ترین مقاصد گردشگری محسوب می شوند.
در تهیه این فهرست هزینه های گردشگری ازجمله قیمت بلیت، مالیات، نرخ سوخت، قیمت هتل، نرخ خدمات و قیمت مواد غذایی در نظر گرفته شده اند.
ایران همچنین به لحاظ منابع و مقاصد فرهنگی در رده 38 جهان قرار گرفته که نسبت به برخی کشورهای اروپایی از جمله جمهوری چک (42)، دانمارک (43)، مجارستان (45)، رومانی (46) رده بالاتری دارد.
 مجمع جهانی اقتصاد در گزارش خود افزود: رده ایران در این فهرست طی دو سال اخیر چهار امتیاز بالا رفته و به 66.6 رسیده است.
در فهرست مناسب ترین مقاصد گردشگری با در نظر گرفتن عوامل مختلف که برای یک گردشگر خارجی اهمیت دارد از جمله امنیت، هزینه ها و تعداد جاذبه ها، بهداشت، بازار و دسترسی به اطلاعات، ایران در میان 136 کشور در رده 93 قرار گرفته است.
در میان کشورهای خاورمیانه عربستان سعودی (رده 63)، قطر (رده 47) و امارات متحده عربی (رده 29) وضعیت بهتری از ایران دارند.
در صدر این فهرست 10 کشور اسپانیا، فرانسه، آلمان، ژاپن، انگلیس، آمریکا، استرالیا، ایتالیا، کانادا و سوئیس قرار گرفته اند.
در انتهای فهرست مناسب ترین مقاصد گردشگری نیز 10 کشور بنین، لسوتو، نیجریه، مالی، سیرالئون، موریتانی، کنگو، بوروندی، چاد و یمن به عنوان بدترین مقاصد گردشگری معرفی شده اند.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :