Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 208607
تاریخ انتشار : 6 خرداد 1396 10:21
تعداد بازدید : 250

سومین کارخانه زیرزمینی تولید موشک در سپاه تاسیس شد

امروز همه مواد اولیه موشکی برای ساخت بدنه و تولید سوخت و موارد دیگر کاملا در داخل تولید می شود.  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزای فارس؛ سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران به مناسبت چهارم خرداد ماه روز پایداری و مقاومت مردم دزفول طی سخنرانی در این شهر اظهار داشت: با تجربه 8 سال جنگ تحمیلی همه فهمیدند که باید روی پای خود بایستیم و نمی توان با اتکا به شرق و غرب توان دفاعی تولید کرد.

وی با اشاره به نقش فرماندهان شهیدی مانند شهید طهرانی مقدم و کاظمی در مسیر خودکفایی اظهار داشت: این مسیر تا به امروز ادامه دارد و ما توانستیم تهدید دشمن را به فرصت تبدیل کنیم و از همان روزهای جنگ تحقیقات موشکی شروع شد.
وی گفت: سپاه و بسیج وقتی وارد جنگ شدند هیچ چیزی نداشتند اما وقتی جنگ تمام شد تیپ ها و لشکرهای زرهی، تیپ موشکی و یگان های منسجم داشتیم و این روند باید امروز هم در همه زمینه ها یک الگو باشد.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران با بیان اینکه ما امروز در حوزه های موشکی و هواپیماهای بدون سرنشین در سطح کشورهای تراز اول جهان قرار داشته و در حوزه های دیگر مانند پدافند هوایی، راداری، جنگ  الکترونیک، دریایی و ... خودکفا هستیم اظهار داشت: امروز همه مواد اولیه موشکی برای ساخت بدنه و تولید سوخت و موارد دیگر کاملا در داخل و توسط متخصصان ایرانی تهیه، طراحی و تولید می شود.
سردار حاجی زاده گفت: امروز دشمن می گوید باید توسعه صنعت موشکی ایران متوقف شود چرا که می داند این توان تبدیل به یک قدرت موثر شده است.
وی با تاکید بر اینکه امنیت ملت ایران خط قرمز نیروهای مسلح چه در ارتش و چه در سپاه است، گفت: ما قدرت موشکی را افزایش می دهیم و این طبیعی است که دشمنان ما یعنی آمریکا و اسرائیل از تولید موشک، آزمایش های موشکی و نشان دادن شهرهای موشکی ما ناراحت و عصبی باشند چرا که می خواهند ملت ایران همیشه در موضع ضعف باشد.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه دشمن اصلی ملت و نظام ایران را آمریکا معرفی کرد و افزود: ما به عنوان نیروهای مسلح هیچگاه اجازه نمی دهیم حوادث دلخراشی مثل حمله ارتش رژیم بعث به ایران مجدد تکرار شود. ما توان دفاعی را قدم به قدم و پله به پله جلو می بریم باز همینجا اعلام می کنم که طی سال های اخیر سومین کارخانجات زیر زمینی تولید موشک در ایران توسط سپاه تاسیس شده است.
وی گفت: ما در کنار صنایع دفاعی وزارت دفاع به توسعه توان موشکی ادامه خواهیم داد و حرفهای تجار آمریکایی برای ما هیچ ارزشی ندارد.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران اضافه کرد: اولین موشک بالستیک زمین به زمین بعدی که ساخته شود به نام «دزفول» نامگذاری خواهد شد و ما سعی می کنیم موضع این شهر را از تجهیزات موشکی غنی کنیم.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :